Chór z Lublina wystąpi w Nowym Yorku!

  • 06.11.2019, 13:05
  • Marta Kowalczyk
Chór z Lublina wystąpi w Nowym Yorku! Chór Akademos
Chór Akademos, jako jeden z sześciu chórów szkół średnich z całego świata, weźmie udział w finale konkursu „New York International Music Festival”. Zaśpiewa w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie Carnegie Hall.

Zespół, który tworzą utalentowani wokalnie uczniowie Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie wystąpi w Nowym Yorku w kwietniu 2020 r. Młodzi wokaliści będą jedynym reprezentantem Polski w kategorii High School.

Chór Akademos powstał w ramach Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna" i działa od 2006 r. Chór założyła Dyrygent Elżbieta Niczyporuk. Akademos występuje na uroczystościach i imprezach w szkole, ale można go też zobaczyć i usłyszeć na przeglądach, festiwalach, konkursach w kraju i zagranicą. Zespól koncertował między innymi w Wenecji, Rzymie, Paryżu, Wiedniu, Barcelonie, Baden Baden, Norwegii i Grecji. Zespół był także wielokrotnie zapraszany do udziału w koncertach i warsztatach organizowanych przez Akademię Chóralną w ramach programu "Śpiewająca Polska", m.in. z okazji Święta Niepodległości czy finału Akademii w Operze Narodowej w Warszawie.

Udział w konkursie, w Nowym Yorku, wiąże się z dużym kosztem finansowym. Młodzi chórzyści uruchomili na stronie https://zrzutka.pl/ba897t zbiórkę na ten cel. Do udziału w niej zachęcają znani lublinianie m.in. Beata Kozidrak, Piotr Cugowski, Łukasz Jemioła, Piotr Selim i Hanna Lewandowska.

Marta Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe