Policja informuje. Biłgoraj: Pościg za 17 letnim kierowcą

  • 04.11.2019, 10:31
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Biłgoraj: Pościg za 17 letnim kierowcą
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Biłgoraja, który uciekał przed policyjną kontrolą drogową. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł pasażerów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 22:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zauważyli na ul. Granicznej w Biłgoraju samochód m-ki Ford, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci po zbliżeniu się do pojazdu podali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten jednak zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg.

    Kierowca jadący środkiem jezdni został zatrzymany przez policjantów po kilkuset metrach. Jak się okazało za kierownicą siedział 17 latek z Biłgoraja. Wiózł 3 pasażerów i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna odpowie przed sądem ponieważ czyn którego się dopuścił stanowi przestępstwo.

    Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

* Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe