Wszystkich Świętych w Lublinie. Zmiany w organizacji ruchu

  • 28.10.2019, 12:48
  • Arawak
Wszystkich Świętych w Lublinie. Zmiany w organizacji ruchu
Darmowe autobusy, parkingi rowerowe, jednokierunkowe ulice - to niektóre zmiany w okolicach cmentarzy we Wszystkich Świętych.

Organizacja ruchu

Od środy 30 października do poniedziałku 4 listopada ul. Cmentarna będzie jednokierunkową, po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo. Samochody wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane do centrum ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

Zmiany będą też na ul. Droga Męczenników Majdanka. W czwartek 31 października po godz. 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą do jazdy w kierunku cmentarza, (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum), a jeden do centrum. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony dzielnicy Felin).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 4 listopada będzie działała w trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo sygnalizacja na ul. Krańcowej na wysokości targu (1 - 2 listopada).

Parkingi dla kierowców będą dostępne przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu i na ul. Dobrzańskiego przy Lubelskim Parku Naukowo –Technologicznym.

Zmieniona organizacja ruchu będzie też przy najstarszej nekropoli w Lublinie przy ul. Lipowej. Do 5 listopada (rano) miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel. Od czwartku 31 października do 4 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza będzie przeznaczona dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Natomiast, od 1 do 3 listopada parking podziemny CHR Lublin Plaza od godz. 7.00 do 21.00 Będzie bezpłatny. Jak co roku dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Od 31 do 4 listopada nie będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się.

Zmiany będą obowiązywały również przy cmentarzach przy ul. Pszczelej i ul. Bełżyckiej. Od 1 do 3 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót będzie odbywał się ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Natomiast na ul. Bełżyckiej ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie odbywał się ul. Folwarczną, która również będzie jednokierunkowa.

Parkingi rowerowe

Nowością będą parkingi rowerowe. Stojaki modułowe po raz pierwszy zostaną ustawione blisko wejść na cmentarze. Parking na 20 rowerów stanie po lewej stronie głównej bramy nekropoli przy Drodze Męczenników Majdanka. Przy Plazie stojak stanie na rogu ul. Lipowej i ul. Ofiar Katynia tuż obok miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Miejsce na 20 jednośladów będzie też dostępne dla odwiedzających groby na cmentarzu przy ul. Walecznych. Rowerzyści znajdą je w pobliżu przystanku niedaleko skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych. Parkingi dla cyklistów dostępne będą od czwartku 31 października od godzin popołudniowych.


Komunikacja miejska

Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uruchomi w okresie Wszystkich Świętych bezpłatną komunikację miejską.

Źródło Lublin.eu

Arawak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe