Marsz Różowej Wstążki w Lublinie

  • 26.09.2019, 17:10
  • Dorota Szykulska
Marsz Różowej Wstążki w Lublinie
Tegoroczny Marsz Różowej Wstążki w Lublinie odbędzie się w najbliższy piątek (27 września). Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na placu Łokietka (przed Ratuszem) i po oficjalnym otwarciu oraz występach artystycznych uczestnicy przejdą uroczyście deptakiem na Plac Litewski. Na Placu zorganizowane zostanie Miasteczko Zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie profilaktyki nowotworowej. Wydarzenie zakończy się około godziny 16:00.

Ideą Marszu jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi i zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań mammograficznych oraz solidaryzowanie się z osobami chorymi na ten rodzaj nowotworu. Akcja organizowana jest przez Miasto Lublin we współpracy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek.

Dorota Szykulska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe