Falkon - dwudziesta edycja jednego z największych festiwali fantastyki w naszym kraju

  • 20.09.2019, 11:24
  • Dorota Szykulska
Falkon - dwudziesta edycja jednego z największych festiwali fantastyki w naszym kraju

Nadszedł ten czas. FALKON 2.0 wchodzi na kulturalną mapę Lublina i całej Polski. 

Falkon to międzynarodowa, interdyscyplinarna impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką. Jako jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez w Polsce co roku zbiera pozytywne opinie. W tym roku spodziewamy się przybycia około 10 000 uczestników.W programie znajdują się liczne atrakcje poświęcone literaturze, filmowi, komiksowi, grom, muzyce i sztuce o tematyce fantastycznej, w tym spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami.

 

Falkon zrodził się w czasach, gdy świat fantastyki był malutkim punktem na mapie popkultury. Choć ludzie wiedzieli o istnieniu takiego miejsca, to tylko nieliczni zdecydowali się wyruszyć w podróż w nieznane. Odkrywali bogactwa gatunkowe, zaprzyjaźniali się z niesamowitymi stworzeniami i niejednokrotnie walczyli ze złem. Najdzielniejsi, którzy pokochali fantastykę najmocniej zdecydowali, że raz w roku, na hasło „Falkon” przybędą do Lublina, aby dzielić się zdobytymi doświadczeniami, wiedzą i pasją. Ich spotkania zyskiwały coraz większą popularność, aż z czasem ewoluowały w jeden z największych i najważniejszych festiwali fantastyki w Polsce.Falkon to ludzie, których łączy pasja do książek, filmów, komiksów i gier. Od 20 lat Fantaści tworzą, rozbudowują i celebrują Falkon. Od śledzenia losów bohaterów na kartach książek, po cyber przygody w wirtualnym świecie. Od „zamierzchłych” czasów po te współczesne.

 

Program festiwalu jest zróżnicowany, tak aby czas uczestników wypełniały najlepiej dopasowane do ich zainteresowań atrakcje. Falkonowicze:- spotykają się ze swoimi ulubionymi autorami - zdobywają wiedzę podczas prelekcji, wykładów i panelów dyskusyjnych poświęconych szeroko pojętej fantastyce i kulturze alternatywnej - konkurują ze sobą w wielu rodzajach gier: komputerowych, konsolowych, planszowych, karcianych, bitewnych i rpg - konkurują w rozgrywkach e-sportowych - uczestniczą w warsztatach, pokazach oraz wystawach - korzystają z kilkudziesięciu stoisk programowych, handlowych i informacyjnych - walczą w konkursach i sprawdzają swoje umiejętności w turniejach takich jak NERD, Kosplay i Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych.

 

Dorota Szykulska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe