XI POLSKI ZJAZD FILOZOFICZNY *

  • 30.08.2019, 12:32
  • Krzysztof Boguń
XI POLSKI ZJAZD FILOZOFICZNY *
To cykliczne wydarzenie odbędzie się w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II - przez 6 dni trwania Zjazdu ok. 600 prelegentów wygłosi ok. 700 referatów, pogrupowanych w 20 sekcji tematycznych.

Nie zabraknie dyskusji na tematy szczególnie aktualne, które mogą zainteresować osoby niezwiązane bezpośrednio ze środowiskiem uniwersyteckim. Nauczycieli filozofii czy etyki zachęcamy do zwrócenia uwagi zwłaszcza na dyskusje o filozofii w szkole, a wszyscy zainteresowani rolą religii w świecie znajdą coś dla siebie w dyskusjach z zakresu filozofii religii. Warto zapoznać się zwłaszcza z wydarzeniami skierowanymi do szerokiego grona odbiorców:

1.     sympozja specjalne (lista na stronie: https://zjazdfilozoficzny.kul.pl/services/sympozjum-specjalne/):

2.     panele dyskusyjne (lista ze szczegółowymi opisami na stronie: https://zjazdfilozoficzny.kul.pl/services/panele-dyskusyjne/)

3.      wydarzenia kulturalne:

·       koncert CARAVANA BANDA (szczegóły pod linkiem: https://zjazdfilozoficzny.kul.pl/events/caravana-banda/);

·       sztuka Roberta Bruttera „Kantata na cztery skrzydła” (https://zjazdfilozoficzny.kul.pl/events/kantata-na-cztery-skrzydla/);

·       „Limeryki filozoficzne i inne wybryki całkiem niepraktyczne” – groteskowe wierszyki na które zaprasza prof. Adam Grobler (https://zjazdfilozoficzny.kul.pl/events/limeryki-filozoficzne-i-inne-wybryki-calkiem-niepraktyczne/)

Pierwszy Polski Zjazd Filozoficzny został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne w 1923 r. we Lwowie. Głównym zagadnieniem poruszanym podczas obrad plenarnych był problem wolności woli oraz teorii czynu. W zjeździe tym wzięło udział 123 uczestników z różnych ośrodków naukowych, m.in.: z Krakowa, Lwowa, Wilna, Warszawy czy Poznania.

Gospodarzem tegorocznego Zjazdu jest Wydział Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, który wszedł w drugie 100-lecie swego istnienia. Przewodniczącą Komitetu Programowego XI PZF jest Dziekan Wydziału Filozofii KUL – dr hab. Monika Walczak, prof. KUL. Patronat Honorowy nad XI Polskim Zjazdem Filozoficznym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Szczegółowy program oraz lista sekcji tematycznych a także inne niezbędne informacje dostępne są na stronie: www.zjazdfilozoficzny.pl

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe