Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – czy to bezpieczne? *

  • 29.08.2019, 12:14 (aktualizacja 29.08.2019, 12:21)
  • Krzysztof Boguń
Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – czy to bezpieczne? *
Podczas przeglądania ofert pracy dla opiekunek w Niemczech, pierwszym co rzuca się w oczy, jest atrakcyjne wynagrodzenie. Wysokie zarobki są kuszące, jednak wciąż wiele kandydatek nie decyduje się na wyjazd, wątpiąc w jego bezpieczeństwo. Nic w tym dziwnego, nieuczciwych ofert nie brakuje. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy opiekunka osób starszych ma się czego obawiać przed wyjazdem do pracy w Niemczech.

W poszukiwaniu uczciwych ofert pracy

W mediach regularnie pojawiają się wiadomości o skandalach związanych z wyjazdami do pracy zagranicą. Skuszeni wysokimi zarobkami oraz świetnymi warunkami pracy, ludzie korzystają często z niesprawdzonych ofert, co kończy się dla nich nieraz kłopotami. Mowa tu m.in. o najgroźniejszych przestępstwach, takich jak przymusowa praca. Jeszcze częściej mają miejsce sytuacje, w których warunki pracy po prostu są zupełnie inne niż obiecywano w ogłoszeniu czy podczas rekrutacji. Opiekunka osób starszych nie otrzymuje obiecanego kwaterunku, warunki bytowe są złe, a zarobki niższe niż oczekiwano. Zatem co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców i oszustów?

Wyjazd do pracy w Niemczech może być całkowicie bezpieczny, o ile organizuje go sprawdzona agencja. Dobra agencja to taka, która posiada szereg pozytywnych opinii pracowników i pracodawców oraz działa na rynku od dłuższego czasu. Przeglądając jedynie oferty takich firm, można być pewnym, że zawierają one całkowicie prawdziwe informacje. Jednak gdzie znaleźć ogłoszenia renomowanych agencji? W tym celu najlepiej odwiedzić stronę portalu, który publikuje ogłoszenia tworzone przez agencje. Warto sprawdzić również opinie o portalu, upewniając się, że dokładnie sprawdza on uczciwość pracodawców i publikuje jedynie wiarygodne i uczciwe ogłoszenia. Jednym z portali cieszących się niesłabnącą popularnością wśród pracowników i pracodawców jest strona Opiekunki24.pl. Na portalu pojawiają się oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech oraz w kilku innych krajach - wszystkie pochodzące z zaufanych źródeł.

Niebezpieczeństwo w czasie pracy

Bezpieczeństwo związane z organizacją oraz samym wyjazdem to jedno, natomiast zagrożenia wynikające z pełnienia obowiązków to drugie. Czy opiekunka osób starszych jest zagrożona podczas sprawowania pieczy nad podopiecznym? Z pewnością występują pewne zagrożenia, tak jak w przypadku każdej pracy. Mowa tutaj choćby o wypadkach, które przecież najczęściej przydarzają się w domu. Dlatego też przed wyjazdem zalecamy ubezpieczenie się od wypadków. Dobre agencje wykupują ubezpieczenia NWW dla opiekunek osób starszych. Ponadto, standardem wśród renomowanych pracodawców jest zapewnienie pełnej opieki zdrowotnej pracownikom. Wyjeżdżając do pracy w Niemczech, opiekunka osób starszych powinna mieć pewność, iż w razie potrzeby otrzyma profesjonalną pomoc.

* Artykuł Sponsorowany

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe