Ceny mieszkań w Lublinie *

  • 27.08.2019, 12:53 (aktualizacja 27.08.2019, 13:04)
  • Krzysztof Boguń
Ceny mieszkań w Lublinie *
Lublin jest jednym z tych miast we wschodniej Polsce, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących miejsca do życia.

Wpływa na to nie tylko dobra komunikacja z Warszawą, ale również fakt, że jest to miasto malownicze i pełne zabytków. Jak jednak wygląda rynek mieszkaniowy w Lublinie? Ile kosztują mieszkania w tym mieście i czy łatwo je znaleźć? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Średnia cena mieszkań w Lublinie i prognozowany wzrost

Ceny mieszkań w Lublinie utrzymują się na dość przystępnym dla nabywców poziomie, jednocześnie nie zmieniają się dynamicznie. Choć możemy zaobserwować powolny ich wzrost nie jest on tak duży jak w wielu innych miastach naszego kraju. Obecnie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Lublinie wynosi 5936 PLN. Co ciekawe, cena ta nie zmieniła się od początku bieżącego roku. Specjaliści zgodnie twierdzą jednak, że nastąpi niewielki wzrost jesienią i zimą. Wówczas średnia, szacowana cena ma wynieść bowiem nieco ponad 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Sprawdź ceny mieszkań w Lublinie: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/lublin

Jak wyglądają ceny w poszczególnych dzielnicach?

Oczywistym jest, że w zależności od położenia mieszkania możemy liczyć na różne ceny. Istnieją bowiem dzielnice, które cieszą się większym zainteresowaniem kupujących. I tak, obecnie najdroższe mieszkania dostępne są w dzielnicach takich jak Węglin Południowy. Cena 1 m² mieszkania wynosi w tym miejscu aż 6886 zł. Sporo kosztują również mieszkania znajdujące się w dzielnicy Ponikwoda. Cena za m² mieszkania wynosi 6505 zł, czyli aż o 950 zł więcej niż średnia cena mieszkań w Lublinie. Najtańsze mieszkania znajdziemy zaś na Hajdowie-Zadębiu.

Czy w Lublinie trudno kupić lub sprzedać mieszkanie?

Zarówno kupujący, jak i sprzedający mieszkanie w Lublinie mogą mówić o dobrej sytuacji na rynku. Każdego miesiąca pojawia się wiele nowych ofert, dzięki czemu kupujący mają w czym wybierać. Jeśli zaś chodzi o czas, jaki potrzebny będzie nam na sprzedanie mieszkania specjaliści mówią o około 41 dniach. W tym czasie najczęściej mieszkanie znajduje już swojego nabywcę.

Jakich ofert sprzedaży mieszkania jest obecnie najwięcej?

W Lublinie możemy znaleźć obecnie szeroki wybór mieszkań, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Wśród nich najwięcej jest obecnie mieszkań trzypokojowych. Istnieje również sporo ofert dotyczących sprzedaży kawalerek i mieszkań dwupokojowych. Nieco gorzej sytuacja kształtuje się w przypadku mieszkań o większym metrażu, z większą liczbą pokoi. Na szczęście, również w tym przypadku możemy liczyć, że uda nam się znaleźć odpowiednie lokum - oferty takich mieszkań również pojawiają się na rynku.

Podsumowując, Lublin jest jednym z tych miast, w których wciąż nie brakuje mieszkań na sprzedaż, które położone są w atrakcyjnych lokalizacjach. Co więcej, ceny utrzymują się na atrakcyjnym, w miarę stałym poziomie. Jednocześnie jednak musimy mieć świadomość, że ceny te mogą w przyszłości wzrosnąć. Jeśli więc zastanawiamy się nad zakupem mieszkania - warto działać.Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rynku mieszkaniowego w Lublinie koniecznie odwiedź stronę https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania/lublin. Znajdziesz na niej szereg cennych informacji.

* Artykuł sponsorowany

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe