Bogowie Wojny – wyjątkowa rekonstrukcja historyczna w Lublinie

  • 23.08.2019, 12:33 (aktualizacja 23.08.2019, 14:24)
  • Łukasz Samol
bogowie_wojny_3.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już za niecały miesiąc 20 września 2019 roku na stadionie Arena Lublin odbędzie się największy w Polsce spektakl rekonstrukcji historycznych - Bogowie Wojny. Historia o korzeniach Europy zostanie opowiedziana w III aktach przez ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów ze Starego Kontynentu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Historii bez Liku. Program zakłada m.in. Targi Książki i Prasy Historycznej (18-20 września w Centrum Spotkania Kultury, wstęp bezpłatny) czy atrakcje w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie tuż nad rzeką na Błoniach przy Arenie Lublin (20-21 września).

Punktem kulminacyjnym Festiwalu Historii bez Liku będzie spektakl rekonstrukcji historycznych, który przygotowywany jest przez dwie grupy historyczne znane w całej Europie: Hellas et Roma oraz Legio XXI Rapax.

Bogowie Wojny to opowieść o tym, jak wykuwała się historia naszego świata w epoce Antyku oraz Średniowiecza. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.:

- zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady,

- pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk,

- XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

Bogowie Wojny to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników historii i nie tylko. Zachęcamy do przyjścia na widowisko z całą rodziną – specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy bilety ulgowe. A dla dorosłych tylko do 25 sierpnia, w ramach Bitwy o Promocje, bilety normalne w okazyjnej cenie po 20% rabacie, który można otrzymać, wpisując przy zakupie hasło BITWA.

Ave Cezar i do zobaczenia na stadionie!

Więcej informacji o Żywej Lekcji Historii
https://historiibezliku.pl/bilety/
Bilety na Bogów Wojny
https://tobilet.pl/events/spektakl-rekonstrukcji-historycznych/
Więcej informacji o Festiwalu Historii bez Liku
www.historiibezliku.pl

 

 

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe