Lekkoatleci AZS UMCS Lublin z tytułem wicemistrzów Polski! *

  • 06.08.2019, 11:43
  • Krzysztof Boguń
Lekkoatleci AZS UMCS Lublin z tytułem wicemistrzów Polski! *
AZS UMCS Lublin pojechał na Dolny Śląsk jako obrońca tytuły wywalczonego w Inowrocławiu. Zwycięstwa w szeregach akademików stały się udziałem Karoliny Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki (12.91 sekundy), Pauliny Guby w pchnięciu Kulą (17.86 metra), Darii Zabawskiej w zmaganiach dyskobolek, Szymona Żywko na dystansie 1500 metrów (3:59.58 sekundy) oraz oszczepnika ‒ Szymona Chmielaka (82.28 metra).

Na drugich pozycjach swoje zmagania ukończyli: Michał Kitliński w rywalizacji 800-metrowców (1:54.45 sekundy) oraz Michał Sierocki na 110 metrów przez płotki (13.88 sekundy). Szczególnie duże szanse na triumf miał ten pierwszy. Wygraną wyszarpał mu z rąk na ostatnich metrach Jakub Szkudlarek (RTS Łódź), który wyprzedził Kitlińskiego o zaledwie 0.06 sekundy.

Trzecie miejsca uprawniające do sześciu punktów zdobyli w biegu na 400 metrów Alicja Wrona (54.53 sekundy) wśród pań oraz Maciej Hołub wśród mężczyzn (47.60 sekundy). Taki sam wynik do dorobku zespołu dopisał Szymon Mazur w konkursie kulomiotów (17.90 metra) oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów w zestawieniu (Cezary Mirosław, Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Andrzej Jaros) ‒ 3:26.66 sekundy.

Oprócz wyżej wymienionych skład srebrnej ekip uzupełnili: Małgorzata Kołdej, Angelika Mach, Natalia Pietruczuk, Paulina Ligarska, Michał Ławruszko, Michał Jabrzyński, Jakub HołubBartosz Leszczuk.

 

* Artykuł Partnera

fot. Michał Piłat
źródło
: azs.umcs.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe