Dziesięć odwołań w Budżecie Obywatelskim uwzględnionych *

  • 05.08.2019, 11:13
  • Krzysztof Boguń
Dziesięć odwołań w Budżecie Obywatelskim uwzględnionych *
Rozpatrzone zostały już odwołania złożone w procedurze Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Po przeprowadzonej analizie, dziesięć odwołań zostało uwzględnionych w całości lub części. W ramach tej procedury wpłynęło 25 wniosków. Pod głosowanie poddanych będzie 147 projektów, w tym 86 dzielnicowych i 61 ogólnomiejskich.

Większość złożonych odwołań dotyczyła przywrócenia do głosowania projektów uznanych przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego jako niemożliwe do realizacji w tej procedurze w części lub w całości. Autorzy składali także odwołania od proponowanych zmian w budżecie projektu lub zmiany kategorii z dzielnicowej na ogólnomiejską.

- Dogłębna analiza odwołań pokazała złożoność składanych projektów w Budżecie Obywatelskim. W 10 przypadkach podjąłem decyzję o uwzględnieniu odwołania. Mieszkańcy Lublina będą głosować łącznie nad 147 projektami. Zależało nam na przywróceniu większej ilości zgłoszonych wniosków, jednak ze względu na przeszkody formalno-prawne nie było to możliwe. Dziękuję wszystkim za wykonaną pracę i zachęcam do głosowania od 23 września – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Możliwe alternatywy realizacji projektów zostały przeanalizowane z komórkami merytorycznymi. Po dyskusji w przypadku 5 projektów uznano, że odwołanie autorów projektu powinno być w całości uwzględnione. W 5 kolejnych sytuacjach udało się wypracować metodę realizacji części zadania i częściowo uwzględnić odwołanie.

W przypadku 15 projektów ocena Zespołu została podtrzymana. Wśród tych projektów znalazły się takie, które będą pod głosowanie poddane, a odwołanie dotyczyło oceny kwestionującej możliwości realizacji całości. W przypadku 4 projektów, które będą poddane pod głosowanie, odwołanie dotyczyło zmiany kwalifikacji projektu z dzielnicowego na ogólnomiejski. W przypadku jednego z projektów (D-104 dotyczącego utworzenia placu zabaw i siłowni plenerowej przy małym wąwozie przy ul. Zana), odwołanie nie zostało uwzględnione ponieważ realizacja nastąpi już w tym roku, w ramach prac zleconych przez Wydział Inwestycji i Remontów. W przypadku pozostałych projektów, w których nie ma możliwości uwzględnienia odwołania, przyczynami są kwestie finansowe, ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji projektu, czy brak miejskich gruntów.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października 2019 r. Jak co roku można będzie zagłosować przez internet lub w wyznaczonych punktach, metoda papierową. W tym roku mieszkańcy Lublina mogą zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

W załączniku wyniki odwołań.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe