W trosce o język ojczysty *

  • 02.08.2019, 12:33
  • Krzysztof Boguń
W trosce o język ojczysty *
Już od poniedziałku startuje V edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Przez cały tydzień, od 5 do 11 sierpnia, w Szczebrzeszynie i Zamościu odbędzie się prawie 100 wydarzeń - spotkań autorskich, dyskusji, koncertów, wystaw, czytań aktorskich i takich wakacyjnych atrakcji jak np. spływ Wieprzem im. Kornela Filipowicza.

W codziennym, bogatym programie dla dzieci nie zabraknie kreatywnych warsztatów, zarówno związanych z książkami, jak również wielu innych - muzycznych czy plastycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych na Roztoczu pojawią się wybitni pisarze, poeci, aktorzy, a przede wszystkim wspaniała publiczność. Udział jest bezpłatny.

Na uczestników czekają m.in. takie wydarzenia jak:

- wernisaż wystawy: Brzechwa zobrazowany

- warsztaty pisarskie: opowieści

- spotkanie autorskie z Józefem Henem

- koncert Moniki Borzym

- wieczór poezji: Ewa Lipska

- warsztaty z językiem

- pokaz filmu: „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra”

- wystawa: Bolesław Leśmian

- spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer, itp.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Stolicy Języka Polskiego. Harmonogram naszego przedsięwzięcia z szczegółowymi opisami jest dostępny na stronie www.stolicajezykapolskiego.pl

 

*Źródło: Anna Andraka - Kierownik Promocji - Festiwal Stolica Języka Polskiego

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe