Zmiany w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Znamy nowego Dyrektora *

  • 01.08.2019, 13:58
  • Krzysztof Boguń
Zmiany w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Znamy nowego Dyrektora *
Na czwartkowym (1 sierpnia) posiedzeniu, Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Grzegorzowi Orzełowskiemu. Nowy p.o. Dyrektora CSK swoją pracę rozpoczął 1 sierpnia br.

Grzegorz Orzełowski jest absolwentem na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Ukończył również studia podyplomowe, Menadżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1991 r. po ukończeniu studiów do 2011 r. pracował w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach (CKiS). Przeszedł wszystkie szczeble kariery począwszy od pracownika studia video, aż do stanowiska z-cy dyrektora CKiS w 2003 r. Od 2007 do 2009 r. prowadził placówkę jako p.o. dyrektora.

W latach 2009-10 osobiście odpowiedzialny za przebudowę CKiS w Scenę Teatralną Miasta Siedlce. W marcu 2011 r. wygrał konkurs na Naczelnika Gabinetu Prezydenta Miasta Siedlce, odpowiadając w nim za prawidłową pracę Gabinetu, Promocję Miasta i komunikację z mediami.

Od marca 2016 r. do 22 lutego 2019 r. prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Za czasów prezesury Grzegorza Orzełowskiego Siedlce stały się miastem aktywnym  z szeregiem imprez, nowymi rozwiązaniami rekreacyjnymi, łączenia sportu, kultury i edukacji. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce obsługuje w ciągu roku około 500.000 klientów.

„Grzegorz Orzełowski jest człowiekiem z pasją i zaangażowaniem, umiejącym zarządzać dużym zespołem ludzi, jak również tworzyć innowacyjne wydarzenia kulturalne. Moim zdaniem dotychczasowe osiągnięcia pana Grzegorza Orzełowskiego predestynują go do pełnienia powierzonej mu funkcji”  – mówi marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

 

*Źródło: Rzecznik prasowy CSK - Andrzej Goliszek

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe