Sierpniowy Most Kultury - co nas czeka w tym miesiącu? *

  • 01.08.2019, 12:18
  • Krzysztof Boguń
Sierpniowy Most Kultury - co nas czeka w tym miesiącu? *
Sierpień na Moście Kultury zapowiada się niezwykle interesująco! Zapraszamy na koncerty, potańcówki oraz szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych!

·    Otwarte warsztaty szachowe – 2, 16, 23, 30.08 / piątki / godz. 16:00
Warsztaty połączone z cyklem Turniejów Szachowych dla wszystkich chętnych, którzy
chcą poprawić swoje umiejętności, a także sprawdzić się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Zapraszamy dzieci, młodzież, ale także i dorosłych – chcemy udowodnić, że szachy łączą pokolenia i są ciekawą formą spędzania wolnego czasu.


·    Motoperypetie – warsztaty motoryzacyjne – 9, 16.08 / piątki / godz. 17:00
Warsztaty obejmują niefortunne sytuacje, które mogą zdarzyć się kierowcom na drodze. Nauczymy się, jak radzić sobie z pozornie oczywistymi czynnościami, jak zmiana koła, holowanie czy odpalenie zimą auta za pomocą kabli. Zapraszamy przyszłych adeptów sztuki kierowania autem i początkujących kierowców.


·    Fotografia komórkowa – To na prawdę możliwe! – 9, 23.08 / piątki / godz. 17:00
Każdy robi zdjęcia telefonem. Chciałbyś robić je lepiej? Podczas warsztatów fotografii komórkowej na Moście Kultury wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii pokaże, jak to osiągnąć. Dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu. Dowiesz się jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu. Poznamy kilka praktycznych porad odnośnie m.in. kadrowania, mierzenia świtała, dobierania odpowiednich filtrów, itp. Zacznij swoją fotograficzną przygodę od własnego telefonu!
zapisy (zawierające imię, nazwisko i numer telefonu): [email protected], temat wiadomości: fotografia komórkowa; ilość miejsc w grupie: 5 osób


·    Jemy sezonowo, jemy roślinnie – warsztaty kulinarne – 10, 17, 24, 31.08 / soboty / godz. 11:30
10.08 / Cukinia
Czy wiesz, że z cukinii można przygotować wspaniały warzywny makaron? Przyjdź na zajęcia i przekonaj się, co jeszcze możesz przygotować z cukinii.
17.08 / Papryka
Zapraszamy na warsztat kulinarny z papryką w roli głównej. Dowiedz się, jak papryka wędzona podkręca smak dań warzywnych i czego bazą może być papryka pieczona.
24.08 / Pomidor
Każde danie będzie wyborne, jeśli przygotujemy je z pomidorów wygrzanych w sierpniowym słońcu. Wspólnie przygotujemy pomidorową ucztę. Pomidory surowe, w plastrach, w sałatce z cebulą, czy w gazpacho?
31.08 / Topinambur
Topinambur (słonecznik bulwiasty) jest rośliną, którą odkrywamy w Polsce na nowo. Ma ciekawy posmak, idealnie sprawdza się na surowo, ale i zupach kremach.
zapisy: [email protected]


·    Młode Piosenki – warsztaty muzyczne – 26, 27, 28, 29, 30, 31.08 / poniedziałek-sobota / godz. 16:00
Podczas warsztatów w miłej atmosferze wspólnie skomponujemy piosenki, ucząc się przez zabawę. Mile widziana, chociaż niewymagana obecność z instrumentem. Efekty codziennych prób zaprezentujemy podczas koncertu uczestników na zakończenie wakacji.
zapisy: [email protected]


·   Akwarelki – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat – 10, 17, 24, 31.08 / soboty / godz. 11:00
10.08 / Lubelskie koty
Tworzenie autorskich pocztówek wykonanych prostymi technikami graficznymi, których głównym bohaterem będzie kot – król domowego zwierzyńca.
17.08 / Lublin na Moście
Wspólnie wybierzemy budowle i motywy będące symbolami naszego miasta. Za pomocą techniki szablonu przeniesiemy je na mural.
24.08 / Alter ego
Obrysowując kontur postaci w skali 1:1, z wykorzystaniem różnych materiałów i technik wykonamy autoportret uczestników warsztatów.
Technika kolażu, farby emulsyjne, tkaniny, itp.
31.08 / Pożegnanie lata
Martwa natura z obfitością owoców, warzyw i kwiatów kojarzonych z końcem lata. W rolach głównych jabłka, śliwki, grusze, winogrona, kalarepy, przedstawione malarstwem akrylowym lub akwarelowym
zapisy: [email protected], tel. 504 482 489


·    Camera Obscura – rodzinne warsztaty fotograficzne – 10, 17, 24.08 / soboty / godz. 11:00
Chcesz przenieść się do XIX wieku i przekonać się, jak pionierzy fotografii robili zdjęcia? Podczas warsztatów wykonamy z pudełka klasyczny aparat, naświetlimy i wywołamy negatyw w specjalnie przygotowanym namiocie – ciemni. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii.
zapisy (zawierające imię, nazwisko i numer telefonu): [email protected], temat wiadomości: camera obscura; ilość miejsc w grupie: 5 osób


·    Warsztaty DJ’skie – 15.08 / czwartek / godz. 16:00
Grajek Krawiec zaprasza adeptów sztuki dj’skiej na warsztaty. Uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do miksowania muzyki oraz podstawowymi zagadnieniami, dzięki którym w przyszłości będą mogli zostać profesjonalistami.
wstęp wolny


·    Warsztaty gitarowe – 19-23.08.2019/poniedziałek-piątek / godz. 16:00
Zapraszamy na warsztaty gitarowe, na których nie zabraknie zagadnień teoretycznych z harmonii, improwizacji i historii muzyki oraz praktycznych ćwiczeń techniki gry, artykulacji oraz sposobów na oswojenie się ze sceną. Cykl spotkań zakończy koncert uczestników.
zapisy: [email protected]


·    Warsztaty pszczelarskie – 24-25.08 / sobota-niedziela / godz. 16:00
Podczas warsztatów dowiemy się, jak funkcjonuje rodzina pszczela, z czego i jak zbudowane jest gniazdo oraz jakie procesy toczą się wewnątrz ula. Będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe pszczele produkty i spróbować miejskiego miodu.
zapisy: [email protected]


·    Argentyńskie milonga – wieczorek taneczny / 29.08, godz. 20:00
Szkoła tańca Tango-Lublin.pl zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego i osoby nietańczące na wspólne wieczory w dobrej atmosferze, z krótką lekcją tańca bez limitów wiekowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy taneczne na scenie.

 

*Artykuł Partnera 
 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe