Policja informuje. Krasnystaw: Pościg za 18-latkiem po narkotykach *

  • 01.08.2019, 10:00
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Krasnystaw: Pościg za 18-latkiem po narkotykach  *
Wczoraj 18-latek zabrał samochód znajomego bez jego wiedzy i zgody. W terenie zabudowanym pędził ponad 100 km/h. Gdy nie zatrzymał się do kontroli policjanci ruszyli w pościg. Po kilkukilometrowym pościgu skręcając na posesję, uderzył w drzewo bokiem pojazdu. Następnie zaczął cofać i uderzył w radiowóz. Okazało się, że 18-latek nie ma prawa jazdy. Dodatkowo tester na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny.

 W środę po godzinie 16:00 w miejscowości Żółkiewka policjanci z krasnostawskiej drogówki zmierzyli prędkość Audi, które pędziło z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli i uciekał nie reagując na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Uciekając pędził ponad 150 km/h. Po kilkukilometrowym pościgu skręcając na posesję, uderzył w drzewo bokiem pojazdu. Następnie zaczął cofać i uderzył w radiowóz, który zatrzymał się za nim. Kierowca ruszył do przodu i zatrzymał samochód na pobliskiej posesji. Następnie wraz z pasażerami podjęli ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, a dwie będące z nim osoby oddaliły się  w pobliskie zarośla. Okazało się, że 18-latek (mieszkaniec gm. Żółkiewka) nie ma prawa jazdy. Dodatkowo tester na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny.


   Wkrótce policjanci zatrzymali pasażerów Audi, którymi okazali się być 18-letnia i 17-letni wychowankowie placówki wychowawczej, za którymi prowadzone były poszukiwania opiekuńcze. Dalsze czynności mundurowych doprowadziły do ustalenia, iż kierowca zabrał pojazd znajomego bez jego wiedzy i zgody. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie wkrótce usłyszy zarzuty.

 

*Źródło; lubelska.policja.gov.pl
 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe