Bogowie Wojny spotkają się w Lublinie *

  • 01.08.2019, 09:25
  • Krzysztof Boguń
Bogowie Wojny spotkają się w Lublinie *
Już 20 września na stadionie Arena Lublin przy ulicy Stadionowej 1 odbędzie się największy spektakl rekonstrukcji historycznych w Polsce. Bogowie Wojny to widowisko, w którym weźmie udział ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Historii bez Liku, który potrwa od 18 do 22 września w Lublinie. Równocześnie w dniach 18-20 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich.

W ramach Festiwalu Historii bez Liku odbędą się Targi Książki i Prasy Historycznej. Fani historii oraz literatury spotkają się w dniach 18-20 września w Centrum Spotkania Kultur (pełna lista wystawców znajduje się tutaj). Warto odnotować, że wydarzenie jest całkowicie darmowe! Zwieńczeniem Targów Książki i Prasy Historycznej a zarazem najważniejszym punktem Festiwalu Historii bez Liku, będzie widowisko historyczne na stadionie Arena Lublin.

Bogowie Wojny to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W widowisku weźmie udział ponad 200 aktorów –najlepszych rekonstruktorów z całej Europy. Spektakl dostarczy spektakularnych walk rodem z antyku i średniowiecza. Program wydarzenia zakłada:

1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.

2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.

3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

Ceny biletów na spektakl zaczynają się już od 20 zł. Jednak to nie wszystko! Prawdziwych Greków, Kartagińczyków, legionistów z Legio XXI Rapax, bojowych Gotów oraz starożytnych rzemieślników będzie można spotkać w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie na Błoniach przy Arenie Lublin.

Mieszkańcy Lublina, i nie tylko, zobaczą prawdziwą, antyczną perfumerię oraz rzymskie ubiory. Dodatkowo będą mieli okazję posmakować greckich przysmaków z czasów Arystotelesa czy Platona. Wejście do wioski historycznej będzie także całkowicie darmowe.

Festiwal Historii bez Liku to również Żywa Lekcja Historii dla uczniów szkół z Lublina i województwa Lubelskiego. Najmłodsi zostaną oprowadzeni po wiosce przez antycznego wojownika i w każdym z namiotów wezmą udział w warsztatach m.in. z przygotowania perfum czy zbrojenia dla rzymskiego legionisty.

Organizatorami Festiwalu Historii bez Liku oraz XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich są Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Grupa MTP.

Więcej informacji o Żywej Lekcji Historii
https://historiibezliku.pl/bilety/

Bilety na Bogów Wojny
https://tobilet.pl/events/spektakl-rekonstrukcji-historycznych/

Więcej informacji o Festiwalu Historii bez Liku
www.historiibezliku.pl

* Artykuł Partnera

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe