Prezydent Krzysztof Żuk wręczył pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin *

  • 23.07.2019, 10:44
  • Krzysztof Boguń
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin…
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył 22 lipca pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin. Wyróżnienie trafiło do Państwowego Muzeum na Majdanku w uznaniu za popularyzację historii Miasta Lublin oraz wkład w upamiętnianie ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Medal został wręczony podczas obchodów 75. rocznicy likwidacji KL Lublin - tak obóz był nazywany od 1943 roku.

Odznaczenie Zasłużony dla Miasta Lublin jest w kolorze srebra, zawieszony na wstążce w kolorach flagi Miasta Lublin - białym, zielonym i czerwonym. Na awersie medalu znajduje się pisana wersalikami łacińska nazwa medalu – MERENTIBUS CIVITATIS LUBLINI (Zasłużony dla Miasta Lublin) oraz herb Lublina, przedstawiający kozła wspinającego się na krzak winny.

Rewers przedstawia najważniejsze budowle historyczne Lublina: Zamek Lubelski, kaplicę Trójcy Świętej, Donżon, Bramę Krakowską, Bramę Grodzką, Bazylikę oo. Dominikanów, Wieżę Trynitarską, kościół powizytkowski oraz Basztę Gotycką.

Medal jest wręczany osobom, organizacjom i instytucjom zasłużonym dla Miasta.

 

*Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe