Prezydent Krzysztof Żuk wręczył pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin *

  • 23.07.2019, 10:44
  • Krzysztof Boguń
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin *
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył 22 lipca pierwszy medal Zasłużony dla Miasta Lublin. Wyróżnienie trafiło do Państwowego Muzeum na Majdanku w uznaniu za popularyzację historii Miasta Lublin oraz wkład w upamiętnianie ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Medal został wręczony podczas obchodów 75. rocznicy likwidacji KL Lublin - tak obóz był nazywany od 1943 roku.

Odznaczenie Zasłużony dla Miasta Lublin jest w kolorze srebra, zawieszony na wstążce w kolorach flagi Miasta Lublin - białym, zielonym i czerwonym. Na awersie medalu znajduje się pisana wersalikami łacińska nazwa medalu – MERENTIBUS CIVITATIS LUBLINI (Zasłużony dla Miasta Lublin) oraz herb Lublina, przedstawiający kozła wspinającego się na krzak winny.

Rewers przedstawia najważniejsze budowle historyczne Lublina: Zamek Lubelski, kaplicę Trójcy Świętej, Donżon, Bramę Krakowską, Bramę Grodzką, Bazylikę oo. Dominikanów, Wieżę Trynitarską, kościół powizytkowski oraz Basztę Gotycką.

Medal jest wręczany osobom, organizacjom i instytucjom zasłużonym dla Miasta.

 

*Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe