Park Jana Pawła II będzie większy *

  • 22.07.2019, 13:21
  • Krzysztof Boguń
Park Jana Pawła II będzie większy *
Park Jana Pawła II jeszcze w tym roku zostanie rozbudowany w stronę ul. Nadbystrzyckiej. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i przedłużeniem Parku w stronę ul. Poznańskiej.

Niebawem ruszą prace związane z budową przedłużenia Parku w stronę ul. Nadbystrzyckiej i ul. Wyżynnej.

  • Przedłużona będzie alejka spacerowa oraz droga rowerowa biegnąca w stronę ul. Nadbystrzyckiej,
  • Ścieżka rowerowa powstanie obok chodnika od ul. Wyżynnej,
  • Po drugiej stronie parku, w pobliżu amfiteatru przy ul. Szmaragdowej pojawi się plac zabaw,
  • Obok istniejącej siłowni stanie plac parkour,

Miasto wybrało firmę na wykonanie robót, po podpisaniu umowy rozpoczną się pierwsze prace. Na efekt poczekamy do końca listopada.

Trwają już prace związane z zagospodarowaniem nowej części parku Jana Pawła II i budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika do ul. Poznańskiej, a także wybudowanie schodów od ul. Rzeszowskiej w celu połączenia powstających ciągów komunikacyjnych.

Przy nowym ciągu pieszo-rowerowym znajdą się miejsca wypoczynkowe, w formie nawiązującej do już istniejących. Będą to pólkoliste zatoki, w których ustawione zostaną 2 ławki, 2 kosze na odpady oraz 2 stojaki dla rowerów. W nowej części zaprojektowano 4 takie miejsca, rozlokowane równomiernie. Będa to ławki o konstrukcji metalowej i siedziska z oparciami drewnianymi.

W nowej części parku powstanie także plac zabaw dla dzieci, na którym znajdą się często spotykane urządzenia zabawowe oraz np. zjeżdżalnia w kształcie łabędzia, oraz domek. Powstanie także ogrodzony wybieg dla psów oraz oświetlenie nowej trasy pieszo-rowerowej. Uporządkowana zostanie istniejąca zieleń.

Zakładamy, że prace uda się zrealizować do końca października.

 

*Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe