Lublin na weekend 19-21 lipca *

  • 19.07.2019, 12:42
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 19-21 lipca *
W nadchodzący weekend w Lublinie odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych. Poniżej informujemy o najciekawszych - naszym zdaniem - koncertach, wernisażach, warsztatach i wydarzeniach sportowych.

Sprawdźcie, co będzie się działo w Lublinie w ten weekend!!!

Koncerty
Most Kultury zaprasza 19 lipca na koncert zespołu DrGree, który w  swoich utworach opowiada niesamowite historie, osadzone w czarnym humorze, muzycznie otulone połączeniem dobrego rytmicznego rocka, folku, ska i reggae. Natomiast 20 lipca odbędzie się koncert Standard Bass Band. Repertuar bandu obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej. W niedzielę koncert funkrockowy! Zagrają Antykwadrat oraz po długiej przerwie Whisky.

Lublin Jazz zaprasza do Wirydarza na "Planetarium", dźwiękowa podróż poprzez najbliższe i najdalsze zakątki naszej Planety, a może i cały Układ Słoneczny.

Lublin Jazz, Wirydarz i Centrum Kultury zachęcają i zapraszają do udziału w koncercie charytatywnym "Łydką w chłoniaka". Zagrają: Mikroelementy, Moriah Woods oraz Spięci Kumple Luzaka.

Spektakle, seanse
Polski Instytut Sztuki Filmowej zaprasza na "Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia" w Lublinie. Pokazy plenerowe będą odbywać się  od godziny 17 na Placu Litewskim przy fontannie!

Mistrz niezależnego kina amerykańskiego powraca z nowym filmem. Po historii o wampirach przyszedł czas na zombie. Na ekranie znów zobaczymy ulubionych aktorów Jarmuscha - Tildę Swinton, Billa Murraya i jego ostatnie odkrycie czyli Adama Drivera oraz Chloe Sevigny. Kino Bajka zaprasza na przed premierę "Truposze nie umierają".

Wernisaże, wystawy
Na Wernisaż wystawy "Dzieła utracone. Z przeszłości w przyszłość poprzez teraźniejszość" zaprasza  Fundacja Dziedzictwa Kultury Polskiej. Ekspozycja liczy już piętnaście kopii obrazów i jedną grafikę utraconych przez Rzeczpospolitą podczas II wojny światowej. Rekonstrukcji podjęli się polscy artyści także mieszkający zagranicą.

Fundacja Belriguardo- okno na historię i sztukę zaprasza na wystawę rekonstrukcji ubiorów "W renesansowym Lublinie". Otwiera ona przed zwiedzającymi świat dawnej mody i pozwala uświadomić sobie, jak ważną częścią codziennej kultury są stroje.

Spacery, spotkania
PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny "Lubartowska - korzenie, mieszkańcy, historia - spacer tematyczny".Podczas spaceru będziecie mogli się dowiedzieć czegoś o historii powstania ulicy, jej mieszkańcach, zakładach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej oraz innych znanych i mniej znanych faktach związanych z ulicą Lubartowską.

Warto wybrać się również na weekendowe spacery z przewodnikiem: "Tajemnice i legendy Lublina"

Muzeum na Majdanku zaprasza na Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka. Uczestnicy pokonają część trasy, którą 75 lat temu przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu. Marsz prowadzić będzie z Majdanka do Krężnicy Jarej. Po drodze przewidzianych jest kilka przystanków w miejscach związanych z historią ostatniego transportu. 

Lotne Babki zapraszają na spacer zielarsko - kadzidlarski w uroczych i dzikich terenach Zalewu Zemborzyckiego.

Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH zaprasza do Centrum Spotkania Kultur na spotkania z grami planszowymi.

Warsztaty
Gang Poszukiwaczy Szczęścia zaprasza na warsztaty zielarskie, gdzie główną rolę odegra lawenda. Będziecie mieć okazję przygotować  lawendowe wino lub nalewkę, lawendowy syrop, tonik czy ozdobę z suszonej lawendy.

Most Kultury zaprasza na warsztaty rysunku w sobotę i niedzielę. Tym razem będziecie mieć okazję poznać tajniki Portretu ołówkowego oraz Martwej natury.

Ambrotypia – jedna z dawniejszych, stosowanych od 1851 roku, pozytywowych technik fotograficznych, pozwalająca uzyskać jeden unikatowy (bez możliwości wykonania odbitek) obraz. Na warsztaty zapraszają Warsztaty Kultury. 

Fundacja Szpilka zaprasza  na warsztaty fotograficzne: "Portret Miasta". To spotkanie warsztatowe, skierowane dla osób, które rozwijają swoją przygodę z fotografią i chciałyby poszerzyć swoje spojrzenie, zmienić perspektywę narracji w fotografii.

Sport
Aktywny Wrotków zaprasza na IV Turniej Siatkówki Plażowej.

Biegaj, truchtaj, maszeruj w każdą sobotę. Zapraszamy na drugi parkrun w Ogrodzie Saskim.

Dla dzieci
Już po raz ostatni w lipcu zapraszamy na Pikniki Teatralne w dzielnicach. Tym razem spotykamy się 20 lipca na Czechowie na terenach zielonych przy SP 43. 

Po raz piąty Carnaval Sztukmistrzów zaprasza na Cyrk Podwórkowy w dniach 21-24 lipca. Pomysł nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta i od podwórka do podwórka. Wystąpią: Pan Ząbek - showmen, iluzjonista, Mona Circo ze swoim monocyklem i biczem, żongler  - Bill Bombadill, klaun - Pan Pedrro i żywiołowi muzycy z Bucket Guys.

Galeria Labirynt i Edu Labirynt zapraszają dzieci w wieku od 9 do 12 lat na warsztaty "Nie sztuka poznać sztukę". Zajęcia składają się z oprowadzania po wystawie i części twórczej.

Na warsztaty rodzinne: Słowem po świecie- Chiny zaprasza Dom Słów. Podczas warsztatów będziecie mieć okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o Państwie Środka, jego historii, kulturze i tradycjach ale także stworzycie chińskie smoki!

Targi, kiermasze, różne
Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Żniwowanie w skansenie. W programie m.in. pokazy koszenia zboża kosą na polu obsianym żytem przy wiatraku z Zygmuntowa, tradycyjny posiłek żniwiarzy na polu, poszywanie dachu słomą.

Holi Święto Kolorów zaprasza 20 lipca nad Zalew Zemborzycki aby po raz kolejny “pokolorować sobie świat”.

Zarząd Transportu Miejskiego w każdy weekend zaprasza na przejazdy kultowym Ziutkiem.
 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

* Artykuł PArtnera

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe