Rekrutacja przez mękę

  • 17.07.2019, 10:51
  • Cezary Potapczuk
20190717_kontrapunkt_vidcoder.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister zawiniła - płacą uczniowie, rodzice, nauczyciele i samorządowcy. To jedna z najgorszych reform w historii, tak oceniają Polacy to co zrobiła minister edukacji Anna Zalewska. Nieprzemyślana i nieprzygotowana likwidacja gimnazjów wprowadziła niewyobrażalny chaos. A koszty tych działań jeszcze długo będą liczone, ale już wiadomo, że są bardzo wysokie.

Wszyscy ostrzegali przed tzw kumulacją roczników, kiedy to o miejsce w szkołach ponadgimnazjalnych będą się ubiegać ostatni absolwenci gimnazjów i uczniowie po ósmej klasie "nowej" podstawówki. Minister, rząd, a i działacze PiS uspokajali, że nic strasznego się nie stanie, że wszystko jest znakomicie przygotowane, policzone i że będzie dobrze. O tym ile warte były te zapewnienia Polacy przekonali się bardzo szybko. Przeładowane programy, braki kadrowe w szkołach wreszcie rekrutacja, która spowodowała niewyobrażalną ciasnotę w szkołach, a i wielu uczniów dodajmy nie dostało się do placówek, które sobie wybrali. Kurator oświaty Teresa Misiuk, była związkowa działaczka, tłumaczyła zdesperowanej młodzieży, że przecież marzenia nie zawsze się spełniają. Nie spełniają się jeśli na drodze do ich realizacji stoją nieodpowiedzialni dorośli.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe