Moda „Złotego wieku” – wystawa rekonstrukcji ubiorów „W renesansowym Lublinie” *

  • 10.07.2019, 12:46
  • Krzysztof Boguń
Moda „Złotego wieku” – wystawa rekonstrukcji ubiorów „W renesansowym Lublinie” *
III Międzynarodowy Festiwal Renesansu to okazja, by poznać dawną kulturę. W ramach wydarzenia prezentowane są renesansowe stroje, tak ważne dla codziennego życia tamtej epoki.

Jaskrawe szaty, suknie, ornaty oraz zarezerwowany dla klasy wyższej - jedwab – to cechy charakterystyczne „złotego wieku”. W renesansie nie brak także futer, peruk, czy biżuterii. Z całą pewnością moda tego okresu odzwierciedlała postęp kulturowy oraz wymaga dużego nakładu czasu.

Wystawę z historycznymi strojami przygotowała Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne, pracownia historii i rekonstrukcji ubioru, prowadzona przez Pawła i Justynę Rychlików. Ubiory wykonywane w tejże pracowni są noszone przez tancerzy tańca renesansowego i barokowego oraz stanowią część ekspozycji wielu muzeów.

Wystawę kostiumologiczną można obejrzeć do 31 lipca w krużgankach klasztoru Dominikanów w Lublinie przy ul. Złotej 9 w godzinach zwiedzania klasztoru.

Wstęp bezpłatny!

 

 

*Źródło; www.belriguardo.pl

 

Autor: Angelika Stanula

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe