Znamy zwycięzców konkursu FOTO Lubelskie! *

  • 04.07.2019, 15:20
  • Krzysztof Boguń
Znamy zwycięzców konkursu FOTO Lubelskie! *
3 lipca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie podczas zorganizowanego wernisażu przyznano nagrody autorom najlepszych zdjęć, oddających klimat Lubelszczyzny. „Różnorodność form, ujęć i tematyki tych zdjęć spowodowała, że przed jury było bardzo trudne zadanie, ale skoro się człowiek czegoś podejmuje, musi wziąć ciężar odpowiedzialności na siebie” – wyjaśnia Pan Dyrektor Departamentu Kultury Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Mirosław Tarkowski.

Po owocnych obradach jury ogłosiło, że laureatem konkursu jest Arkadiusz Dalak, który wykonał zdjęcie pt. „Widok z lotu ptaka na międzyrzeckie jeziorka jako miejsce wypoczynku i spotkania z naturą”. Otrzymał on nagrodę w wysokości 6000 zł.

Zrobiłem materiał aparatem fotograficznym z poziomu ziemi. Te zdjęcia wydawały mi się okay, ale czegoś brakowało… Pomyślałem, że jeszcze wystartuję z dronem, zobaczę, jak to będzie wyglądało z góry. Pomimo niesprzyjających warunków do latania i pory dnia udało się zrobić coś, co podoba się innym. Cieszę się z tego, ale mi się moje zdjęcia nie podobają” – komentuje zwycięzca.

Z kolei II miejsce i nagroda 4000 zł należy do Tomasza Młynarczyka za pracę zatytułowaną „Kaplica Świętej Anny”.

2000 zł powędrowało w ręce Grzegorza Warownego (III miejsce) za „Jezioro Rotcze”.

Jury postanowiło także wyróżnić Samuela Najdę, który wykonał fotografię pt. „Budynek na terenie Cementowni”.

Nagrody ufundował Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.

Dodatkowo, przedstawiciele odebrali vouchery dla zwycięskich miast. Wśród nich znalazły się: Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski oraz Ryki.

Powoli konkurs FOTO Lubelskie przechodzi do historii, a istotnym elementem tejże historii jest to, że to jego pierwsza edycja. Oczywiście, pierwsza i nie ostania” – mówi Pan Dyrektor Mirosław Tarkowski.

Wystawę można jeszcze obejrzeć bezpłatnie do 8 września w godz. 8.00-20.00.

 

Autor: Angelika Stanula

 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe