70. rocznica „cudu lubelskiego” *

  • 03.07.2019, 12:41
  • Krzysztof Boguń
70. rocznica „cudu lubelskiego” *
W środę 3 lipca 2019 r., w 70. rocznicę „cudu lubelskiego” – mającego miejsce 3 lipca 1949 r., o godz. 19.00 na placu przed archikatedrą lubelską rozpocznie się pontyfikalna Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka, biskupa zamojsko-lubaczowskiego. W tym dniu – od 2014 roku – w archikatedrze lubelskiej obchodzone jest święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej.

Po Mszy świętej ulicami Lublina przejdzie procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej Katedralnej, którą zakończy Apel Jasnogórski na Placu Katedralnym.

Uroczystą Eucharystię na Placu Katedralnym poprzedzi o godz. 18.30 nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Tuż przed godziną. 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Trasa będzie wiodła ul. ul. Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Uroczystości zakończą się  przed godz. 22.00 aktem zawierzenia Matce Bożej.

Msze święte w archikatedrze odprawiane będą 3 lipca br. o godz. 6.00; 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 19.00.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wieczorem na placu katedralnym.

18.30 – nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą, w trakcie którego przywitani zostaną pielgrzymi przybywający do sanktuarium.

19.00 wniesienie obrazu Matki Bożej Płaczącej i rozpoczęcie pontyfikalnej Mszy świętej.

Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa (uczestnicy procesji proszeni są o zabranie ze sobą świec).

22.00 – Apel Jasnogórski z aktem zawierzenia Matce Bożej

 

*Źródło; Materiał Partnerski

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe