Pikniki teatralne w dzielnicach na 450-lecie Unii Lubelskiej *

  • 03.07.2019, 11:39
  • Krzysztof Boguń
Pikniki teatralne w dzielnicach na 450-lecie Unii Lubelskiej *
Pierwszy weekend lipca to początek teatralnych pikników dzielnicowych organizowanych w ramach tegorocznych obchodów jubileuszu Unii Lubelskiej. To teatralne święto dla całych rodzin – pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie oraz okazja, by wybrać się w podróż w czasie – do Lublina sprzed wieków, z czasów panowania Zygmunta Augusta. Wydarzenie ma charakter otwarty.
Za nami główne obchody 450-lecia Unii Lubelskiej, ale kolejne wydarzenia w ramach jubileuszu wciąż się odbywają. Przez cały rok świętujemy rocznicę podpisania wielkiego dzieła naszych przodków, które dało początek Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W ramach Pikników teatralnych na mieszkańców dzielnic czekać będzie szereg atrakcji. Podczas Matejko Photo Challenge każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł wcielić się w jedną z postaci z obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska”. Zabawę poprowadzi grupa Poławiacze Pereł Improv Teatr.

 

Podczas pikników najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy” opartym na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i przy puszczaniu latawców. Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł i opowiedzą o Lublinie z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Widzowie będą mogli przyjrzeć się mieszkańcom – kowalom, piekarzom, cyrulikom jak również i królom, szlachcie oraz duchowieństwu. Wieczorem na scenie wystąpią aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.
 
Harmonogram pikników:
  • 6 lipca: Kalinowszczyzna (wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei)
  • 13 lipca: LSM (wąwóz przy SP 22)
  • 20 lipca: Czechów (teren zielony przy SP 43)
 
Szczegółowy program pikników oraz opisy spektakli:

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe