Policja ostrzega. RYKI: STOP OSZUSTOM! *

  • 02.07.2019, 11:20
  • Krzysztof Boguń
Policja ostrzega.  RYKI: STOP OSZUSTOM! *
Służby bezpieczeństwa ponowie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności. Kolejni oszuści wyłudzają pieniądze od seniorów. Mężczyźni podając się za policjantów proszą o schwytanie przestępców i wydanie odpowiedniej sumy pieniędzy. W wyniku takich incydentów ludzie tracą oszczędności swojego życia. W zeszłym tygodniu 74-letnia mieszkanka Ryk realizując rozkazy rzekomego policjanta przelała mu na konto dużą sumę pieniędzy.

Do 74-letniej mieszkanki powiatu ryckiego zadzwonił telefon. Był to mężczyzna podający się za rzekomego policjanta. Kobieta została poinformowana, że jej pieniądze są w niebezpieczeństwie i należy je jak najszybciej wypłacić. Udała się, więc do banku w celu wypłacenia gotówki. Zgodnie z zaleceniem przelała odpowiednią sumę na podany numer rachunku. Przez sprytny plan oszustów kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oszustów poszukują odpowiednie służby.

Pamiętajmy, aby zawsze być czujnym i ostrożnym. Każdy najmniejszy błąd może nas kosztować bardzo wiele. Jeżeli wyczuwamy, że nasz odbiorca może mieć złe intencje, przerwijmy rozmowę. Wybierzmy numer alarmowy 112 lub 997. Może właśnie Ty zapobiegniesz kolejnej tragedii.

 

* Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe