Na co zwrócić uwagę wypożyczając auto? *

  • 24.06.2019, 14:25
  • Krzysztof Boguń
Na co zwrócić uwagę wypożyczając auto? *
Korzystanie z wypożyczalni samochodów staje się coraz popularniejsze. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chce się być mobilnym. Obecnie wypożyczalnie oferują bardzo szeroki wachlarz samochodów. Jednak decydując się na skorzystanie z oferty warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Stan samochodu
Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy należy dokładnie sprawdzić stan samochodu, który chcemy wypożyczyć. Przede wszystkim sprawdzić należy czy auto nie posiada żadnych rys lub otarć. Jeśli zauważy się jakieś usterki należy koniecznie poinformować o tym pracownika wypożyczalni i taką adnotację umieścić w umowie. W ten sposób zabezpieczymy się przed ewentualnym oskarżeniem podczas oddawania auta, że np. rysy powstały kiedy to my użytkowaliśmy auto.

Stan baku
W zdecydowanej większości wypożyczalnie aut oddają samochody z pełnym bakiem. Różnie to jednak bywa w sytuacji kiedy auto jest oddawane. Niektóre wypożyczalnie wymagają, aby auto było zatankowane do pełnie. Inne takiego wymogu nie stawiają. Jest to kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Jeśli bowiem wypożyczalnia wymaga oddania auta zatankowanego do pełna, a my tego nie zrobimy wówczas można liczyć się z dodatkową opłatą. Tego typu informacje można już znaleźć na strona internetowych wypożyczalni. Aby zapoznać się z konkretną ofertą można ją odszukać w sieci korzystając z frazy wypożyczalnia samochodów Katowice

Limit kilometrów
Przed skorzystaniem z oferty należy dokładnie w umowie sprawdzić zapisy dotyczące limitu kilometrów. Zdarza się bowiem, że umowa zawiera zapis o maksymalnym dziennym limicie kilometrów. Po jego przekroczeniu wypożyczalnia będzie mogła doliczyć dodatkowe opłaty. Warto jest zatem wiedzieć czy taki zapis w umowie jest i ile wynosi dzienny limit kilometrów.

Uprawnienia do kierowania
Na koniec warto wspomnieć o klauzuli mówiącej o tym kto może prowadzić wypożyczone auto. Niektóre wypożyczalnie pozwalają na to tylko kierowcy, z którym podpisały umowę. Jednak nie jest to reguła. Może być też tak, że samochód może prowadzić dowolna osoba, ale oczywiście za jej działania odpowiedzialność ponosi osoba wypożyczająca samochód

* Artykuł Sponsorowany

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe