Ruszył remont magistrali wodociągowej w Lublinie

  • 17.06.2019, 09:18
  • PW
Ruszył remont magistrali wodociągowej w Lublinie
Rozpoczął się remont magistrali Ø800, która ma strategiczne znaczenie dla miejskiego systemu wodociągowego, zaopatruje w wodę ok. 40 procent odbiorców Lublina. Prace mają zapewnić poprawę bezpieczeństwa dostarczenia wody mieszkańcom i niezawodności działania systemu wodociągowego.

Remont magistrali będzie odbywał się w dwóch etapach. Etap I przebiega na skrzyżowaniu ulic Diamentowa/Wrotkowska i obejmuje odcinek o dł. 457 m. Prace ruszyły 10 czerwca i potrwają do końca lipca. Etap II obejmie odcinek wzdłuż ulicy Samsonowicza o długości 756 m. Prace rozpoczną się 1 sierpnia i potrwają do końca września. Magistrala Ø800 zostanie wyłączona na okres ok. 3 miesięcy; od początku lipca do końca września.

- Inwestując w budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych nie można zapominać o potrzebie odtwarzania właściwości użytkowych obiektów i urządzeń, które często od kilkudziesięciu lat zaopatrują mieszkańców naszego miasta w wodę - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Remont pozwoli na zapewnienie przez MPWiK dostawy wody na najwyższym poziomie, w sposób bezpieczny i ciągły.

- Przygotowywaliśmy się do tego remontu bardzo starannie, przez okres prawie 2 lat. Jest to kontynuacja robót, które prowadziliśmy w latach 2014-2015. Przebudowa rurociągu Ø800 wpisuje się w plany miasta dotyczące przebudowy ciągów komunikacyjnych, pod którymi przebiega magistrala - powiedział Sławomir Matyjaszczyk,  Prezes Zarząd MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

Sposób przebudowy został zorganizowany tak, aby nie powodować długotrwałych utrudnień w ruchu i uciążliwości dla mieszkańców.

- Dodatkowo, dzięki wybranej metodzie bezwykopowej z zastosowaniem rękawa termoutwardzalnego na miejscu (CIPP) znacznie ograniczymy czas trwania prac remontowych i obniżymy o koszty remontu  - zapowiedział Piotr Stelmach, Zastępca Kierownika Wydziału Sieci Wodociągowej MPWiK.

Efektem remontu magistrali będzie poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę mieszkańców Lublina, ograniczenie awarii w miejscach przyszłych inwestycji drogowych i zwiększenie niezawodności działania systemu wodociągowego, dzięki inwestycjom towarzyszącym remontowi magistrali, np. budowie pompowni na Al. Smorawińskiego oraz wybudowaniu nowych odcinków wodociągu w ul. Diamentowej, Roślinnej i Domeyki.

Źródło: lublin.eu

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe