XVII Koncert Chwały w Lublinie

  • 12.06.2019, 11:24 (aktualizacja 12.06.2019, 12:56)
  • PW
XVII Koncert Chwały w Lublinie
Z największą przyjemnością zapraszamy Was na kolejny, już siedemnasty KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W mocy Ducha Świętego” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi lubelska.tv we wszystkich sieciach kablowych, na stronie internetowej www.lubelska.tv oraz na facebooku.

 Tytuł tegorocznego Koncertu jest naturalnie powiązany z przeżywanym w Kościele rokiem Ducha Świętego. To właśnie Jego Osobie, Jego działaniu i owocom poświęcona jest obecna edycja koncertu. Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i Słowo doświadczymy Jego tchnienia i mocy. Czekamy na Jego działanie w sercach uczestników koncertu, które rodzi Miłość.

  

Koncert Chwały w Lublinie, jest nieprzerwanie od kilkunastu lat, miejscem i przestrzenią dla spotkania ludzi – tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich tych, którzy szczerze tęsknią za żywą relacją z Bogiem. Nasze wydarzenie, które na trwale wpisało się w kalendarz najważniejszych chrześcijańskich koncertów w Polsce, łączy zjawiska które wydają się odległe. Narrację koncertu tworzą bowiem zarówno wspaniałe hymny i pieśni chwały, zarówno te tradycyjne, jak napisane współcześnie przez nasze pokolenie, obok twórczości znakomitych Artystów – Gości Koncertu, którzy w swych piosenkach opowiadają o wartościach, sprawach ważnych, nieprzemijających i wiecznych.

  

Niebawem zdradzimy, kto wystąpi na scenie w tym roku. Nie zabraknie tradycyjnie Gospel Rain i Chóru dla Jezusa. O naborze do tego wyjątkowego projektu informacje już wkrótce. Będą muzycy dobrze znani lubelskiej publiczności i te z polskiej estrady, znane nie tylko w Polsce. XVII Koncert Chwały za kilkanaście dni, przygotowania już ruszyły.  

  

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, kompozytor i dyrygent, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, które słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

  

Koncert od wielu lat jest wyjątkowym przeżyciem muzycznym. Corocznie program koncertu tworzą znakomite i nowe opracowania piosenek, utrzymanych w stylistyce gospel, praise’n’worship. Na scenie zaśpiewa równocześnie aż 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony co roku specjalnie na tę okazję, którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych utworów w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

  

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. 

 

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały. 

 

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa kilkanaście tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej! Bezpośrednią transmisję przeprowadzi lubelska.tv we wszystkich sieciach kablowych, na stronie internetowej www.lubelska.tv oraz na facebooku.

 

 Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe