W 2018 r. kierowcy spowodowali 1216 wypadków w woj. lubelskim

  • 12.06.2019, 10:20
  • PW
W 2018 r. kierowcy spowodowali 1216 wypadków w woj. lubelskim
W 2018 r. w woj. lubelskim doszło do 1216 wypadków drogowych. To aż o 2818 mniej niż w woj. mazowieckim, w którym odnotowana została największa ich liczba. Czy kierowcy z Lubelszczyzny mogli w związku z tym liczyć na niższe ceny ubezpieczenia OC?

W ubiegłym roku w Polsce doszło do 31 674 wypadków, a wskaźnik ich liczby na 100 tys. mieszkańców wyniósł 82,5. Mimo mniejszej liczby wypadków niż w roku poprzednim, wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. Eksperci portalu rankomat.pl sprawdzili, w którym województwie było najbardziej niebezpiecznie i czy wpływa to na ceny polis OC w danych regionach.

Najwięcej wypadków spowodowali kierowcy w woj. mazowieckim, a najwyższy wskaźnik zdarzeń drogowych na 100 tys. mieszkańców odnotowano w woj. łódzkim - 152,1. Na terenie woj. lubelskiego odnotowano natomiast niemal trzykrotnie niższą wartość: 57,3. Okazuje się, że to był to jeden z najniższych wyników w kraju.

Jak kształtowały się ceny OC w poszczególnych województwach?

Liczba wypadków w poszczególnych regionach Polski jest jednym z czynników, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują raporty policyjne i m.in. na ich podstawie ustalają ceny OC. Należy jednak pamiętać, że statystyki wypadków są tylko jednym z kilku czynników określających wysokość składki.

Średnia cena OC w woj. lubelskim wyniosła 687 zł, czyli o 7% mniej średnia cena w kraju. Mogłoby się wydawać, że to niska szkodowość uchroniła kierowców z woj. lubelskiego przed płaceniem wysokich składek. Warto jednak  pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe sprawdzają nie tylko ryzyko powstania szkody związane z regionem, w którym zarejestrowany został samochód, ale także weryfikują historię ubezpieczenia samego kierowcy oraz parametry jego pojazdu. Miejsce zamieszkania może więc podnieść lub obniżyć cenę polisy, ale nie jest jej jedynym wyznacznikiem.

Źródło: rankomat.pl

pw_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe