Jak wybrać przychodnię lekarską ? *

  • 06.06.2019, 15:45
  • Krzysztof Boguń
Jak wybrać przychodnię lekarską ? *
Przeprowadzka lub po prostu niezadowolenie ze sposobu funkcjonowania obecnej przychodni sprawiają, że postanawiamy poszukać innego ośrodka zdrowia. W takiej sytuacji powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem nowego miejsca. Konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na parę aspektów, które sprawią, że będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.

Najważniejszy jest personel

Pamiętajmy o tym, że w przychodni lekarskiej najważniejsze jest to, jacy ludzie tam pracują. Przede wszystkim dotyczy to lekarzy, ale również pielęgniarek oraz pozostałych pracowników. W końcu to właśnie oni będą się nami zajmowali w razie choroby, ale też z nimi będziemy mieli bezpośredni kontakt. Właśnie z tego powodu warto poczytać opinie innych pacjentów lub zapytać się kogoś znajomego, kto przynależy do naszej potencjalnej przychodni.

Lokalizacja też ma znaczenie

Choć nie powinien to być najważniejszy czynnik, to jednak musimy zwrócić uwagę na lokalizację. Dlatego najpierw przyjrzyjmy się przychodniom, które znajdują się w niedalekiej odległości od naszego miejsca zamieszkania, a dopiero później tym dalszym. Szczególnie jest to ważne ze względu na możliwość szybkiego dostania się do lekarza w trakcie choroby. Możemy nie mieć wtedy zbyt dużo sił, więc lepiej, żeby przychodnia nie wiązała się z długą podróżą np. komunikacją miejską.

Nowoczesne rozwiązania

Pamiętajmy też o tym, że w trakcie podejmowania decyzji, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przychodnia wykorzystuje jakieś nowoczesne rozwiązania. Szczególnie ważna jest rejestracja pacjentów online, ponieważ znacznie ułatwia ten proces. Poza tym wiąże się to też z tym, że w ośrodku zdrowia są mniejsze kolejki do specjalistów. Jednak nie są to jedyne korzyści dla pacjentów. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/oferta/.

Przykładowe zalety

  • Przypomnienie o wizycie – kartki z zapisaną datą następnej wizyty można łatwo zgubić, dlatego przypomnienie w formie smsa na pewno jest lepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj wiadomość przychodzi 72, 48 lub 24 godziny przed wizytą.
  • Łatwa rejestracja – ważne jest też to, że sam proces jest prosty, więc każdy pacjent bez problemu poradzi sobie z nim. Poza tym możemy też z łatwością odwołać wizytę, bez konieczności dzwonienia do przychodni.
  • Mniej formalności – warto zwrócić uwagę na to, że program do rejestracji pacjentów w przychodni sprawia, że mamy do czynienia z mniejszą ilością dokumentów do wypełnienia. Ważne jest również to, że mamy więcej czasu na zapoznanie się z regulaminem przychodni.

Sposób funkcjonowania przychodni

Bardzo ważne jest również to, żebyśmy zwrócili uwagę na sposób funkcjonowania przychodni. Choć najwięcej dowiemy się na ten temat, gdy już się do niej zapiszemy, to jednak już sam sposób działania rejestracji może nam w tym pomóc. Wystarczy zwrócić uwagę na to, czy wykorzystywany jest program mmedica, który pozwala np. na szybkie wyszukiwanie leków, a także gromadzenie danych osobowych. Dzięki temu wiadomo, że przychodnia działa sprawnie.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe