Bezpłatny Test Coopera już w sobotę

  • 06.06.2019, 09:13
  • PW
Bezpłatny Test Coopera już w sobotę
Już w sobotę w godzinach 10:00-16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, Al. Piłsudskiego 22 odbędzie się bezpłatny Wielki Test Coopera. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, na Wielki Test Coopera. Swoją kondycję można będzie sprawdzić już 8 czerwca, sobota, w godzinach 10:00-16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, Al. Piłsudskiego 22. Pierwszy start: godz. 10:00, kolejne co 30 minut, w grupach 20 osobowych. Ostatni start o godz. 15:30. Udział w Teście jest bezpłatny. 
Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety.

Na czym polega Test Coopera? 
Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe