Sukces "lubelskiej" Księgi Dżungli *

  • 04.06.2019, 12:35
  • Krzysztof Boguń
Sukces "lubelskiej" Księgi Dżungli *
Jury IX Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w składzie: Łukasz Drewniak, Michał Lachman, Karol Suszczyński – przewodniczący, po obejrzeniu 11 prezentacji konkursowych spektakli przyznało m. in. nagrody indywidualne dla: Jakuba Roszkowskiego za adaptację powieści Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli” oraz dla Jacka Draguna za drugoplanową rolę Tygrysa w spektaklu „Księga dżungli”, który można oglądać w Teatrze im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Ponadto Jury Dziecięce w składzie: Sandra Andrzejewska, Cezary Sobierajski, Kajetan Iwanowski, Stanisław Urbański, Martyna Perlińska, Pola Gałęska, Nadia Loeffler, Weronika Ulacha, przyznało nagrodę dla spektaklu „Księga dżungli”, za możliwość przeżywania, uczestniczenia i rozumienia oraz wyróżnienie za podjęcie ważnego tematu. 

 

Spektakl Księga dżungli w reżyserii Jakuba Roszkowskiego miał swoją premierę 10 lutego 2018, od tamtej pory cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno na naszej rodzimej scenie, jak i poza Lublinem. Spektakl doceniono w Krakowie podczas Festiwalu Mała Boska Komedia. W rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi 2017/2018”, organizowanym przez Miesięcznik Teatr, Pan Łukasz Drewniak nominował spektakl w kategorii najlepsza adaptacja oraz najlepszy spektakl teatru lalkowego, a aktora Jacka Draguna za rolę Tygrysa nominował w kategorii najlepsza rola epizodyczna.

 

Pełna lista nagrodzonych na IX Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

 

 

Wczoraj dowiedzieliśmy się również, że Kamil R. Filipowski - autor plakatów i grafik teatru został nominowany do nagrody Polish Graphic Design Awards 2018 w kategorii "Plakat użytkowy", za plakat do spektaklu "HMLT / Hamlet", w reżyserii Magdaleny Szpecht. Kamil współpracuje z nami od dłuższego czasu, jest autorem naszego logo po liftingu oraz identyfikacji wizualnej.

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe