Policja informuje. Łuków: Za szybko i z promilami

  • 03.06.2019, 10:38
  • PW
Policja informuje. Łuków: Za szybko i z promilami
Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, punkty karne a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie poniesie 27-latek z powiatu radzyńskiego, który jechał wczoraj skodą w Łukowie i przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po ul. Łapiguz. Według zgłoszeń dokonywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest dozwolona prędkość. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 19.00 policjanci sprawdzili prędkość jadącej tą ulicą skody. Okazało się, że kierujący tym pojazdem 27-latek z powiatu radzyńskiego przekroczył o 22 km/h dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kierujący autem, nie kwestionował wskazania zarejestrowanego na mierniku prędkości, ale dziwnie unikał rozmowy z policjantem. Mundurowy kontrolujący kierowcę wyczuł od niego woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że młodzieniec kierujący osobówką miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, wkrótce jego sprawa znajdzie finał w Sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości grożą mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Jego „konto” zasilą też punkty karne.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

Źródło: lubelska.policja.gov. pl

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe