Niedziela, 15.09.2019

Asia Live! Performans z Singapuru *

  • 27.05.2019, 12:45
  • Krzysztof Boguń
Asia Live! Performans z Singapuru *
Asia Live! to cykl prezentujący sztukę performansu z Azji. Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone twórczości artystów i artystek z Singapuru, który jest centrum sztuki performansu w południowo-wschodniej Azji. Program tej edycji powstał we współpracy z artystą Jasonem Limem, który przez wiele lat był kuratorem festiwalu Future of Imagination. W ramach wydarzenia wystąpią: Justin Lee, Nicole Phua i Ezzam Rahman. W programie są pokazy performansów oraz wykłady o sztuce performansu w Singapurze.

Data: 28-29.05.2019 (wt.-śr.)

Godzina: 18:00

Miejsce: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5

 

Wykłady tłumaczone na jęz. polski i PJM
Wstęp wolny

 

 

Ludomir Franczak, Aleksandra Skrabek – 3256 drzew | otwarcie wystawy

 

Data: 30.05.2019 (czw.)

Godzina: 19:00

Miejsce: Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)

 

Wernisaż tłumaczony na polski język migowy oraz na język angielski.
Wystawa czynna do 30.06.2019 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny

Wystawa porusza problem współistnienia człowieka i przyrody w przestrzeni miejskiej, koegzystencji tych dwóch sił i ich wzajemnych wpływów. Tytuł wystawy odnosi się do ilości pozytywnych decyzji dotyczących wycinki drzew, które zostały wydane w Lublinie w ciągu ostatniego roku. Ta przytłaczająca ilość pokazuje, że mimo zależności człowieka od stanu środowiska, to ostatnie częściej poddane jest degradacji niż otoczone troską. W okresie poprzedzającym wystawę Ludomir Franczak stworzył mapę, na którą naniósł wszystkie miejsca wycinki, a następnie odbył swoistą pielgrzymkę do każdego z nich. Prezentowana wystawa skonstruowana jest poprzez nabudowanie i łączenie ze sobą różnorodnych materiałów: dokumentacji z działań podejmowanych w Lublinie oraz prywatnych archiwów Ludomira Franczaka i Aleksandry Skrabek. W ten sposób powstaje palimpsest materiałów odwołujących się do przyrody i kolonizacyjnej praktyki człowieka.

Integralną częścią projektu będzie publikacja tłumaczonego na język polski eseju Walking autorstwa Henry’ego Davida Thoreau (tłum.: Juliusz Pielichowski).

* Materiał Partnera

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe