Sobota, 24.08.2019

Policja informuje. Lublin: Podpalacz już w rękach policji

  • 24.05.2019, 10:37
  • PW
Policja informuje. Lublin: Podpalacz już w rękach policji
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.

Zatrzymanie 44 latka to efekt pracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mundurowi od pierwszego zgłoszenia dotyczącego  podpalenia aut skrupulatnie zbierali materiał dowody, analizowali wszystkie informacje i zabezpieczone ślady , by jak najszybciej ustalić sprawcę.  Na początku tego tygodnia doszło do przełomu w sprawie. Wczoraj podpalacz został zatrzymany na ulicy Kunickiego w Lublinie. To 44 letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.  W ubiegłym roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę pozbawienia walności za przestępstwa przeciwko mieniu.  

Jak wynika z ustaleń policjantów w efekcie podłożone przez 44 latka ognia spłonęło 9 samochodów. Do pierwszych podpaleń doszło 3 maja, kolejne auta spłonęły 16 maja.  Do zdarzeń doszło przy ul. Jaczewskiego, Hirszfelda, Gorczańskiej, Zakopiańskiej i  przy ul. Harnasie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 200 tys. zł.  

Dzisiaj 44 latek doprowadzony zostanie do prokuratury.  Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.  Eryk B. za popełnione przestępstwa opowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy.

Źródło: lubelska.policja.gov. pl

pw_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe