Sobota, 24.08.2019

Prawidłowe wyposażenie warsztatów i magazynów *

  • 21.05.2019, 13:00 (aktualizacja 21.05.2019, 13:51)
  • Krzysztof Boguń
Prawidłowe wyposażenie warsztatów i magazynów *
Wyposażenie warsztatów i magazynów wymaga zakupu wielu specjalistycznych sprzętów, mebli, maszyn i urządzeń, które nie tylko usprawnią pracę, ale również pomogą zapewnić doskonałą organizację i porządek w takim dynamicznym miejscu pracy. Przestrzeń magazynu czy warsztatu powinna być funkcjonalna oraz dobrze zorganizowana, co oznacza uwzględnienie wszelkich procesów, które będą się tam odbywały.

Jak odpowiednio zaprojektować przestrzeń magazynową?

W trakcie projektowania przestrzeni magazynowej warto zaplanować miejsce rozmieszczenia poszczególnych sprzętów. Regały, szafki, stoły, wózki, skrzynki, kontenery czy konkretne narzędzia powinny być rozplanowane w taki sposób, aby ułatwić pracownikom pracę, czyli usprawnić cały cykl realizacji zamówienia. Podstawowe elementu wyposażenia powierzchni magazynowych stanowią metalowe regały. Profesjonalne regały magazynowe spełniają najwyższe standardy jakości, co oznacza, że były wielokrotnie testowane i gwarantują bezpieczne przechowywanie asortymentu danego przedsiębiorstwa.  Regały magazynowe są przeznaczone do przechowywania rozmaitych towarów o różnych rozmiarach i zastosowaniu, a także sprzętów czy maszyn, dlatego są bezpieczne, stabilne i trwałe.

Podstawowe wyposażenie warsztatów i magazynów – funkcjonalne systemy regałowe

W zależności od specyfiki danego przedsiębiorstwa oraz struktury i organizacji pracy warto wybrać optymalne rozwiązanie. Istnieje kilka różnych systemów regałowych AR, SR, SV oraz ST, a oddzielne rozwiązanie stanowią regały dostosowane do maszyn CNC. Wśród wielu możliwości dostępnych na rynku na uwagę zasługują systemy regałowe, które można modyfikować i dostosować do danego sektora działalności. Systemy regałowe do zastosowań przemysłowych dostępne na stronie fami.com.pl różnią się między sobą pewnymi elementami. Z uwagi na dużą uniwersalność stanowią optymalne wyposażenie warsztatów i magazynów, gdyż poszczególne elementy i części można dobierać do indywidualnych potrzeb danego obiektu oraz sektora gospodarki.

Użyteczne regały z wysuwanymi półkami typu AR

Regały oznaczone symbolem AR zostały przeznaczone do magazynowania i przechowywania ciężkich sprzętów, takich jak specjalistyczne narzędzia, maszyny, matryce i silniki. Do ich przenoszenia czy transportu niezbędne będzie użycie wózków podnośnikowych. Dzięki temu, że półki można w prosty i bezpieczny sposób wysunąć, obsługa magazynu czy warsztatu będzie wygodna. Regały znajdują się na tzw. stopce wzmacniającej, którą można umocować do podłoża, aby zwiększyć stabilność całej konstrukcji. Użycie stopki powoduje równomierne rozłożenie nacisku boku regału na podłoże. Regały zostały wyposażone w wyciągi – proste lub teleskopowe. Boki regałów wykonane z profili stalowych zostały połączone ze sobą za pomocą dwóch trawersów poziomych i jednego ukośnego. W dolnej części boków regału mocuje się listwy dystansujące, a do tylnych ścian regału stosuje się dodatkowe wzmocnienie – wiązanie krzyżowe. Istotną funkcjonalność systemu regałów stanowi niezawodna blokada półek, która jest mechanizmem umożliwiającym wysunięcie tylko jednej półki na raz.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe