Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20 *

 • 09.05.2019, 15:43
 • Krzysztof Boguń
Przygotowania do młodzieżowego Mundialu U-20 *
Już 23 maja odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostwa Świata FIFA U-20 na stadionie Arena Lublin. Trwają ostatnie przygotowania, Lublin będzie gotowy na przyjęcie kibiców z różnych stron świata. Na spotkania światowych drużyn dostępne są jeszcze bilety. Można je nabyć przez stronę internetową pl.fifa.com. W najbliższy weekend ruszają eventy promocyjne w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin.

Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki temu Polski Związek Piłki Nożnej, a za sprawą PZPN również FIFA, obdarzyły nas zaufaniem powierzając organizację aż 9 meczów Mistrzostw Świata do lat 20. Między innymi po to zbudowaliśmy stadion Arena Lublin, by nasze miasto gościło sportowców i kibiców z całego świata. Mieszkańcy Lublina zasłużyli na tak ważne wydarzenia
o randze światowej w mieście. Zapraszam więc wszystkich kibiców, nie tylko z Lublina, ale też
z regionu, na mecze mistrzostw, bo kto wie – może na Arenie Lublin poznamy nowe gwiazdy światowego futbolu
mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

 

W Lublinie odbędzie się łącznie 9 spotkań, będzie można zobaczyć mecze: Tahiti – Senegal (23 maja godz. 18:00), Honduras – Nowa Zelandia (24 maja g. 18:00), Senegal – Kolumbia (26 maja g. 18:00), Honduras – Urugwaj (27 maja g. 18:00), Kolumbia – Tahiti (29 maja 20:30), Honduras – Norwegia (30 maja g. 18:00). Na Arenie Lublin 3 i 4 czerwca o godz. 17:30 rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, a 11 czerwca półfinał (godz. 20:30). Ceny biletów wahają się od 10 do 20 zł za mecze grupowe, do 20-30 zł za mecze półfinałowe. Bilety dostępne są przez stronę przez stronę internetową pl.fifa.com. Transmisje ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja Polska.

 

Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilety na mecze w tym dniu korzystać będą z takich przewozów bezpłatnie. Dojazd na mecze możliwy będzie za pomocą komunikacji miejskiej dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena". Szczegóły kursowania komunikacji znajdują się w załączonym dokumencie z mapkami.

 

Kibice poruszający się samochodem będą mogli zaparkować na parkingach:

 • Parking Galeria „VIVO!” – liczba miejsc 1400, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min

 • Parking „Targ pod zamkiem” – liczba miejsc 300, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 20 min

 • Parking na Placu Zamkowym – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min

 • Parking MOSiR przy al. Zygmuntowskich – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 10 min

 

W okresie trwania dni całego Turnieju nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Cukrowniczej oraz ul. Muzycznej (mapka w załączeniu):

 

 • Nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80 od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej oraz zamknięcie dla ruchu 400 m odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80, na którym usytuowany zostanie parking dla 10 autokarów na prawym pasie jezdni od strony stadionu,

 • BUSPASY na ul. Stadionowej i ul. Muzycznej przeznaczone zostaną dla Transportu Turniejowego (grup zorganizowanych, autokarów, VIP oraz pojazdów z identyfikatorami),

 • Egzekwowany będzie całkowity zakaz parkowania na całym odcinku ulic,

 

W ramach akcji promocyjnej Mistrzostw zaplanowanych jest 6 eventów w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin w dniach od 11 maja do 6 czerwca:

 

 • 11 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w VIVO! Lublin,

 • 18 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Galerii Olimp,

 • 19 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Aqua Lublin,

 • 25 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Atrium Felicity,

 • 26 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Lublin Plaza,

 • 1 czerwca 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym SKENDE Shopping,

 

Eventy zostaną przeprowadzone na specjalnie zbudowanym stoisku zawierającym konsolę do gry Playstation, stół do piłkarzyków, refleksomierz, a całość działań promocyjnych będzie prowadzona i koordynowana przez konferansjera, który będzie informował o kalendarzu rozgrywek, zachęcał do kupowania biletów na mecze oraz przeprowadzał konkursy i zabawy dla uczestników eventu. Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone różne zabawy i konkursy. Dodatkowo na stoisku pojawią się hostessy ubrane w stroje piłkarskie, rozdające ulotki, informujące o meczach i możliwości zakupu biletów, zachęcające do uczestnictwa w zabawach, pomagające w sprawnym przebiegu wydarzenia oraz osoby ubrane w stroje piłkarskie – obsługujące Playstation oraz piłkarzyki stołowe, znajdujące się na stoisku.

 

Dodatkowo w przestrzeni miasta pojawiły się już billboardy, trójkątne flagi Mistrzostw Świata FIFA U-20 na al. Unii Lubelskiej, na deptaku Krakowskiego Przedmieścia, na drogach dojazdowych do miasta oraz na na Aqua i Arena Lublin.

 

Informacje o młodzieżowym mundialu wyświetlane są na monitorach w autobusach komunikacji miejskiej, w budynkach Urzędu, Biur Obsługi Mieszkańców oraz na obiektach MOSiR Bystrzyca. W szkołach, na przystankach MPK, w domach kultury, szkółkach piłkarskich i na obiektach MOSiRu wiszą plakaty informujące o turnieju. Materiały promocyjne o MŚ U-20 Lublinie znajdują się także w Folderze Żużlowym, Magazynie pokładowym LOT, Folderze Kulturalnym, Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w Gazecie Wyborczej.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe