Policja informuje. Biała Podl.: Uciekając ze sklepu rozbił szybę oraz zgubił buta i telefon komórkowy

  • 07.05.2019, 11:49
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Biała Podl.: Uciekając ze sklepu rozbił szybę oraz zgubił buta i telefon komórkowy
Za uszkodzenie mienia odpowie 25-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież alkoholu w jednym z bialskich marketów. Gdy "amator cudzego mienia" uciekał ze sklepu zgubił należące do siebie przedmioty. Uszkodził również szybę w drzwiach budynku. Wczoraj 25-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie kwietnia br. bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży alkoholu oraz uszkodzeniu mienia do jakiego doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznani sprawcy skradli kilka butelek markowego alkoholu. Dodała, że jeden z mężczyzn uciekając uderzył ciałem w drzwi wejściowe. W wyniku tego zdarzenia zniszczona została szyba. Wartość uszkodzonego mienia, po wycenie, oszacowana została na kwotę niemal 900 zł. Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców wybiegł zabierając ze sobą skradziony alkohol, natomiast drugi został zatrzymany przez pracownicę sklepu. Mężczyzna „zdołał się wyswobodzić" tracąc przy tym jednak swój łup oraz gubiąc jeden but, telefon komórkowy i krem.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 25-letni znajomy z gm. Biała Podlaska. To właśnie starszy z mężczyzn podejrzewany był o uszkodzenie mienia.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Gdy odbierał z komendy należące do niego przedmioty przyznał, że odzyskane obuwie nie będzie mu już potrzebne. Po zdarzeniu drugiego buta wyrzucił do rzeki, by nie wzbudzać podejrzeń przechodniów. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć czemu uderzył w drzwi wybijając szybę. Stwierdził, że był zły, że pracownicy sklepu próbowali go zatrzymać.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież wartego niemal 200 zł alkoholu.

* źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe