Jak zabezpieczyć przesyłkę kurierską? *

  • 06.05.2019, 12:15
  • Krzysztof Boguń
Jak zabezpieczyć przesyłkę kurierską? *
Zakupy przez Internet cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie już co druga osoba przyznaje się, że niemal regularnie korzysta z tej formy nabywania nowych rzeczy. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiąże się ona ze znaczną oszczędnością czasu i jednocześnie zapewnia więcej możliwości pod względem wyboru czy porównania asortymentu. Nierzadko zdarza się jednak, że paczka trafia do kupującego w nieodpowiednim stanie, przez co uszkodzeniu może ulec także towar. Co więcej, sami kupujący podczas zwrotu towarów często nieudolnie zabezpieczają przesyłką. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę kurierską? Sprawdźmy, co będzie nam do tego potrzebne.

Postaw na wytrzymałe materiały

Pakując paczkę kurierską, musimy najpierw wybrać odpowiedni karton lub pudełko, do którego zapakujemy towar. Niekiedy zdarza się, że ubrania bądź miękkie przedmioty pakowane są w papier lub reklamówki owinięte taśmą klejącą, jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Taka paczka łatwo może ulec zniszczeniu. Może się bowiem okazać, że ubrania zawierają metalowe elementy, które uszkodzą papier, a tym samym dojdzie do ich zabrudzenia czy zniszczenia. Znacznie lepiej wybrać pudełka z trójwarstwowej tektury, które są w stanie wytrzymać nawet upadki z niedużych wysokości.

Wybierz odpowiednie wypełnienie

Zapewne nieraz przy rozpakowywaniu paczki, znajdowaliśmy w niej styropian, folie bąbelkową, a nawet gazety czy zwykły papier. Tego rodzaju rzeczy znajdują się w jej środku nie bez powodu. Wypełnienie paczki odgrywa bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa naszej przesyłki. Przedmioty, które nie zostaną zabezpieczone, będą poruszać się w paczce podczas transportu przez co mogą ulec poważnemu uszkodzeniu. Wypełnienie powinno ograniczyć ich jakiekolwiek ruchy tak, aby dostarczona paczka była w nienaruszonym stanie.

Zadbaj o szczelne zamknięcie paczki

Ostatni krok to szczelne zamknięcie naszej paczki. Do tego celu najlepiej użyć taśmy klejącej dwustronnej. Dobrym wyborem okaże się zwłaszcza specjalistyczna taśma przemysłowa, którą wyróżnia większa wytrzymałość, znajdziemy ją m.in. na stronie https://tasmaklejaca.pl/. Taśma tego typu jest zazwyczaj znacznie szersza i grubsza, przez co trudniej ją usunąć. Wszystko to sprawia, że dobrze zabezpiecza paczkę przed ewentualnym otwarciem czy rozerwaniem podczas transportu/

Odpowiednie zabezpieczenie paczki kurierskiej jest konieczne, ponieważ zazwyczaj wędruje ona przez wiele rąk i musi pokonać mnóstwo kilometrów. Jeśli zależy nam na tym, aby zawartość przesyłki trafiła w nienaruszonym stanie, musimy zadbać o wybór odpowiednich elementów, do których zalicza się, chociażby solidny karton czy wypełnienie paczki.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe