Środa, 17.07.2019

Wieczorek przy mikrofonie -Beata i Lech Leszczyńscy

  • 23.04.2019, 17:22 (aktualizacja 24.04.2019, 10:31)
  • Marek Wieczorek
leszczyniacy_-_wieczorek_przy_mikrofonie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolorowe Gody czyli 35 lat -minęło jak jeden dzień. Jak chcesz się dowiedzieć jak Jubilaci będą świętować to wydarzenie zapraszam do obejrzenia programu

Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy" powstał w Świdniku w 1984 roku. Założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest mgr Lech Leszczyński. Kierownikiem muzycznym i wokalnym jest mgr Beata Leszczyńska. Głównym celem działalności jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie ich na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół liczy około 140 osób, a dotychczas tańczyło w nim już ponad 500 osób.
Zespół ma piękne, barwne i bogate stroje z różnych regionów naszego kraju. W swoim repertuarze posiada pieśni, melodie, tańce regionalne z regionu i makroregionu lubelskiego - lubelskie i biłgorajskie, z innych regionów (rzeszowskie, sądeckie, śląskie, orawskie, kaszubskie, kurpiowskie, opoczyńskie) jak również narodowe (Krakowiak, Mazur, Polonez, Kujawiak, Oberek). Tancerzom towarzyszy znakomita dziecięca kapela, która w 1994 roku biorąc udział w "Scenie Amatora" zdobyła specjalne wyróżnienie oraz nagrodę. Zespół koncertował na terenie całej Polski oraz w 20 krajach na 4 kontynentach. Brał udział w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Lublinie, których był współorganizatorem oraz dał szereg koncertów na cele dobroczynne, m.in. dla dzieci specjalnej troski, "Dzieci Dzieciom", "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", koncerty organizowane przez Unesco-Unicef oraz Kapitułę Orderu Uśmiechu.
ZTL '' Leszczyniacy" w 2019 roku w dniach 25- 27 kwietnia obchodzi swoje 35 urodziny i w Świdniku będzie można go zobaczyć na scenie od godziny 18. Serdecznie zapraszam 

Marek Wieczorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe