Lubelski Teatr H. CH. Andersena zbiera historie *

  • 03.04.2019, 12:44 (aktualizacja 03.04.2019, 12:54)
  • Krzysztof Boguń
Lubelski Teatr H. CH. Andersena zbiera historie *
2 kwietnia 2019, obchodziliśmy 214 rocznicę urodzin wielkiego bajkopisarza duńskiego i patrona naszego teatru, Hansa Christiana Andersena.
W ten symboliczny dzień chcieliśmy rozpocząć akcję, którą nasz zespół przygotował na 65 lecie Teatru im. H. Ch. Andersena. Rocznice zazwyczaj skłaniają do wspomnień i podsumowań. Wszak pamiętamy tysiące premier teatralnych, a co za tym idzie setki tysięcy spektakli, które obejrzało blisko 2 miliony widzów. To również setki aktorów, artystów, scenografów, choreografów, kompozytorów, ale też pracowników warsztatu plastycznego, krawieckiego, czy też biur obsługi widowni i sceny. Liczby są imponujące, ale za każdą cyfrą kryją się ludzie, bo to oni tworzą teatr. To tu zapisały się nasze wyjątkowe wspomnienia, łzy wzruszenia, beztroska radość, słowem – spotkanie ze sztuką, którego nie sposób zapomnieć.
 
Właśnie o te bezcenne momenty chcielibyśmy poprosić mieszkańców Lublina i nie tylko. Z okazji jubileuszu 65 lecia, chcemy zebrać jak najwięcej wspomnień związanych z naszym teatrem. Jeśli mamy w pamięci wyjątkowe wspomnienie, lub historię, możemy się nią podzielić z zespołem teatru.
 
Informacje jak zgłosić historię znajdą Państwo pod tym linkiem: https://teatrandersena.pl/zbieramy-historie-andersena/  
 
Zebrane historie związane z Teatrem Andersena posłużą jako inspiracja do stworzenia spektaklu i działań artystycznych i animacyjnych, które wspólnie z zespołem teatru chcielibyśmy zrealizować w drugiej połowie roku.  
 
Na Historie Andersena czekamy do 15 maja 2019.   
 
Pomysłodawcami akcji są: Małgorzata Adamczyk - pedagog teatru, Gabriela Jaskuła i Piotr Bublewicz - aktorzy teatru. 
* Artykuł Partnera
Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe