Czwartek, 27.06.2019

Wędrówki po Lubelszczyźnie w Kraśniku *

  • 28.03.2019, 13:25
  • Krzysztof Boguń
Wędrówki po Lubelszczyźnie w Kraśniku *
"Wędrówki po Lubelszczyźnie" to wystawa, którą można było obejrzeć w Zamościu, w Galerii Nadszaniec. Obecnie Wędrówki jadą do KRAŚNIKA, gdzie 1 kwietnia nastąpi otwarcie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filii nr 1, o godz.16.30.

Wystawa jest efektem podróży dwojga fotografów: Bartłomieja Koprowskiego i Joanny Laskowskiej po województwie lubelskim, w ostatnich kilku latach.
Województwo lubelskie posiada ciekawe walory kulturowe jak i przyrodnicze, gdzie teraźniejszość miesza się z bogatą historią i na każdym prawie kroku widoczna jest wielokulturowość. Mimo to wciąż jest mało znanym zakątkiem naszego kraju.

O autorach
Bartłomiej Koprowski
Autor ponad 50 000 fotografii, przede wszystkim o charakterze reportażowym. Uczestnik kilku wystaw fotograficznych Zamojskiej Grupy Fotograficznej w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Autor fotografii do albumu i wystawy: „Zamość w fotografii Jana Bułhaka i współczesnej" (2016). Uczestnik wystawy zorganizowanej z okazji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (2017). Wspólnie z Joanną Laskowską autor wystaw fotografii: "Wędrówki po Lubelszczyźnie" (2018) i "Zalipie.Malowana wieś" (2019) w Galerii  Nadszaniec w Zamościu. Od września 2017 realizator regionalnej strony informacyjnej, którą redaguje i publikuje swoje fotografie.
Joanna Laskowska
Autorka fotografii o tematyce krajoznawczej, głównie z  terenu województwa lubelskiego.
Uczestniczka kilku wystaw fotografii wraz z Zamojską Grupą Fotograficzną w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Wspólnie z Bartłomiejem Koprowskim autorka wystaw fotografii: "Wędrówki po Lubelszczyźnie" (2018) i "Zalipie.Malowana wieś" (2019) w Galerii  Nadszaniec w Zamościu. Autorka fotografii w Kalendarzach Urzędu Miasta Zamość na lata 2016 i 2017. Autorka fotografii publikowanych w "Kurierze Lubelskim" .

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe