TARGI LUBDOM: Lubelska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

  • 26.03.2019, 18:31
  • Rafał Pop
20190326_izba_logo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lubelska Okręgowa Izba Architektów RP jest jedną z 16 jednostek organizacyjnych samorządu zawodowego architektów w Polsce, działającą na terenie województwa lubelskiego.

Architekt jest twórcą, artystą i inżynierem w jednej osobie. Tworzy architekturę, która jest sztuką kształtowania przestrzeni. Mogą to być małe formy architektoniczne,
budynki czy całe zespoły obiektów kubaturowych. Również przestrzenie w skali urbanistycznej.

W budownictwie ogólnym architekt pełni rolę twórcy. Nadaje obiektom formę przestrzenną wraz z wpisaną w nią funkcją użytkową. Jednocześnie jest koordynatorem działań projektowych wszystkich niezbędnych w danym obiekcie specjalności inżynierskich.

W trakcie trwania budowy architekt pełni nadzór autorski, czuwając nad zgodnością realizacji z projektem. Posiadając tzw. uprawnienia wykonawcze może kierować budową i koordynować trwające na niej prace budowlane.

Architekt wykonuje zawód zaufania publicznego. Jest partnerem inwestora obecnym w całym procesie budowlanym – od nadania kształtu ideowego inwestycji aż po zakończenie jej realizacji.

Rafał Pop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe