Niedziela, 19.05.2019

Policja informuje. Tomaszów Lub.: Oszukał blisko 100 osób na kwotę przekraczającą 50 tys. zł

  • 7.03.2019, 12:21
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Tomaszów Lub.: Oszukał blisko 100 osób na kwotę przekraczającą 50 tys. zł
Tomaszowscy policjanci zajmujący przestępczością gospodarczą, zatrzymali 24-latka, który ma na swoim koncie blisko 100 oszustw. Dodatkowo miał już wyrok skazujący i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wyrok skazujący i groźba odsiadki nie przeszkodziła mu w dalszej działalności przestępczej, z której zrobił sobie źródło dochodu.

Mężczyzna wystawiał w Internecie ogłoszenie, że ma do sprzedania telefon. Potencjalni klienci wysyłali pieniądze, ale towar nigdy do nich nie dotarł. W taki sposób oszukał on blisko 100 osób na kwotę przekraczającą  50 tys. zł. Wczoraj 24-latkowi został przedstawiony zarzut. Policja wystąpiła z wnioskiem o areszt dla oszusta. Dzisiaj mężczyzna zostanie przetransportowany do sądu, który zdecyduje o zastosowaniu tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

   Pomimo młodego wieku mężczyzna ma już na swoim koncie wyrok za oszustwo, w związku z którym był szukany w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Wyrok skazujący i groźba odsiadki nie przeszkodziła mu w dalszej działalności przestępczej, z której zrobił sobie źródło dochodu.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe