Niedziela, 19.05.2019

Wolontariusz Kultury 2019 - ruszyły zapisy *

  • 25.02.2019, 11:53
  • Krzysztof Boguń
Wolontariusz Kultury 2019 - ruszyły zapisy *
Warsztaty Kultury w Lublinie rozpoczynają rekrutację do programu Wolontariusz Kultury. Współpraca przy ważnych dla miasta i jego mieszkańców wydarzeniach to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także szansa na przeżycie niezapomnianego lata, poznanie zespołu, który w pracę wkłada całe swoje serce, a przede wszystkim możliwość zaskoczenia samego siebie tym, jak wiele można się nauczyć i przeżyć w krótkim czasie.

Kim jest Wolontariusz Kultury?
To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają mieszkańców Lublina w wieku od 15 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?
Na chętnych czeka cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz sprawniej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie, regionie i Polsce.

Zajęcia podzielone są na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy – podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu przy którym będziecie pomagać, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom. Spotkają się także z zespołem Warsztatów Kultury, z którym później będą współpracować.

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy dwóch wybranych wydarzeniach).


Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 9 marca do 7 września 2019 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze 6 godzin każde). Dokładne daty części szkoleniowej dostępne są n stronie warsztatykultury.pl


Od czego zacząć?
Do 4 marca 2019 Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na Wasze zgłoszenia.

  1. Wypełnij formularz online  

  1. Poczekaj na wyniki rekrutacji (wyniki otrzymasz drogą mailową 5 marca)

  2. Przyjdź na pierwsze zajęcia razem z podpisaną umową i regulaminem (zajęcia odbywać się będą w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a)

  3. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

Wszelkie potrzebne dokumenty znajdziesz na stronie Warsztatów Kultury w Lublinie

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe