Wernisaż plakatów Wiesława Wałkuskiego - Galeria Saska

  • 24.02.2019, 12:56
  • Dominika Polonis
20190224_wernisaz_plakatow_wieslawa_waluskiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę (23 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur odbył się wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Wystawa dostępna jest do 6 maja.

Wiesław Wałkuski zajmuje się malarstwem, ilustracją oraz plakatem artystycznym. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Bierze on udział niemal we wszystkich ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach plakatu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Wałkuski jest zaliczany do grona najwybitniejszych na świecie współczesnych artystów projektujących plakaty. W latach 80-tych współpracował z wieloma warszawskimi wydawnictwami i teatrami oraz Polfilmem i Filmem Polskim.. Od 1987 roku pracuje jako twórca niezależny.

Dominika Polonis

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe