PolskiBus do Krakowa z Lublina nie pojedzie? Marszałek się nie zgadza

  • 21.08.2015, 16:50
  • Dominik Masierak
polski_bus
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czarne chmury gromadzą się wokół połączenia Lublin – Kraków realizowanego przez pojazdy Polskiego Busa. Na to, by przewoźnik mógł kursować przez Kielce do Krakowa, zgodzili się marszałkowie wszystkich zainteresowanych województw, oprócz lubelskiego.

Lubelski Urząd marszałkowski odmówił uzgodnienia przebiegu trasy, ale jego decyzję odrzuciło Samorządowe Kolegium Odwoławcze i dlatego połączenie może być i jest realizowane. Nie wiadomo jednak jak długo, bo marszałek zgody na kursowanie czerwonych autobusów do Krakowa dać nie chce, mimo tego, że połączenie, które wystartowało w połowie sierpnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Trudno zresztą się dziwić, skoro komfort jazdy Polskim Busem jest nieporównywalnie większy niż u innych przewoźników.

Przypomnijmy, że niedawno ogromną burzę wywołało zawieszenie kursów Polskiego Busa z Warszawy do Rzeszowa przez Lublin. Na to nie zgodziło się wówczas Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które uznało protesty  stowarzyszeń przewoźników „Lexmid” oraz „Bus”. Ci skarżyli się, że nie są w stanie rywalizować z ogólnopolskim przewoźnikiem i postawili na swoim, przez co ucierpieli pasażerowie, którym zabrano kilka kursów z Lublina do stolicy. Teraz sytuacja ma się podobnie, bo znów najbardziej ucierpią podróżni. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe