Niedziela, 21.07.2019

Kolekcje Galerii Labirynt *

  • 18.02.2019, 11:30
  • Krzysztof Boguń
Kolekcje Galerii Labirynt *
Budowana od lat 60. kolekcja Galerii Labirynt, składająca się z prac najważniejszych artystów i artystek sztuki współczesnej, zawiera 944 dzieła. Wystawa prezentuje 11 wybranych prac zarówno klasyków sztuki polskiej, przedstawicieli sztuki po 1989 roku, jak i artystów młodego pokolenia. Zestawienie ich ze sobą jest próbą pokazania wybranych wątków pojawiających się w zbiorach Galerii Labirynt.

Ekspozycja obejmuje prace artystów z Polski, w tym twórców związanych z Lublinem, oraz dzieła artystów reprezentujących główne obszary geograficzne istotne dla Galerii Labirynt – Azję, Izrael i Ukrainę. Na wystawie będzie można zobaczyć przekrój mediów kluczowych w programie galerii, jak i w kolekcji, czyli: obiekty, fotografie, wideo oraz prace konceptualne.

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Wystawa czynna: 1-17.03.2019 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp: 1 zł

www.labirynt.com

 

Artyści i artystki:

Mirosław Bałka, Wojciech Bąkowski, Włodzimierz Borowski, He Chengyao, Yael Frank, Katarzyna Kozyra, Maria Pinińska-Bereś, R.E.P., Mikołaj Smoczyński, Jan Świdziński, Mariusz Tarkawian

 

* Artykuł Partnrera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe