Czwartek, 22.08.2019

Nabór Wolontariuszy do programu MOST na Bronowicach

  • 04.02.2019, 13:42
  • Bartłomiej Gackiewicz
20190204_nabor_wolontariuszy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Wolontariatu poszukuje osób chcących aktywnie wykorzystać swój czas. Program MOST działa w dzielnicy Bronowice Stare.

 

Wolontariusze prowadzą tam klub środowiskowy, w którym dzieci mogą odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach. Oprócz tego organizowane są także wycieczki, zajęcia sportowe czy kolonie. Każdego dnia wolontariusze opiekują się ok. 15 dzieci w wieku 5-13 lat. Kilka razy w tygodniu prowadzą także działania streetworkerskie.

Wolontariusze pracują w zespołach 3-4 osobowych. Centrum Wolontariatu przygotowuje nowych wolontariuszy do działania poprzez szkolenia m.in. z zakresu animacji dla dzieci, pracy z dziećmi z trudnych środowisk czy pierwszej pomocy.

Do zadań ochotników należy opieka nad dziećmi, pomoc w odrabianiu lekcji, współprowadzenie zajęć edukacyjnych i animacyjnych. Wolontariusze angażują się minimum raz w tygodniu( dzień do wyboru), od godziny 15:00 do 18:00 ( w tych godzinach otwarta jest świetlica). Muszą także zarezerwować czas na cotygodniowe spotkania z koordynatorem, w trakcie których ustalają plan pracy oraz omawiają bieżące sprawy. Spotkania te odbywają się w poniedziałki, w godzinach wieczornych.

Jeśli dobrze się czujesz w pracy z dziećmi, nasz program jest właśnie dla Ciebie. To dobre miejsce, by podczas studiów zdobyć praktyczne doświadczenie z zakresu pedagogiki czy psychologii, ale mile widziani są także studenci innych kierunków i osoby pracujące.

Przyjdź na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej.

Zapraszamy w środę 6 lutego o godzinie 18:00 do Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17 w Lublinie.

Zapraszamy!
 

Bartłomiej Gackiewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe